Kimse Yok Mu Derneği'nden Van teşekkürü

Kimse Yok Mu Derneği'nden Van teşekkürü

Kimse Yok Mu Derneği'nin düzenlediği "Teşekkür Zamanı TV Programı"na katılan Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan Van için verdikleri sözü tuttuklarını ve 500 konutun temelini gelecek hafta atacaklarını açıkladı.

ŞİMDİ TEŞEKKÜR ZAMANI

Somali ve Van'da yaşanan afetler için düzenlediği yardım ve bağış kampanyalarıyla ses getiren Kimse Yok Mu Derneği, kampanyaya katılan tüm yardımseverlere, Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen "Teşekkür Zamanı" adlı program ile teşekkür etti.

Gecenin sunuculuğunu, daha önce Somali için gerçekleştirilen "İnsanlık Ölmedi" ve Van depreminde düzenlenen "Kardeşlik Zamanı" adlı yardım kampanyalarının da sunuculuğunu yapan Gezegen Mehmet üstlendi.

GECEYE ERTUĞRUL ÖZKÖK DE KATILDI

Geceye sanat, spor, iş dünyasından birçok konuk ve yardımsever katıldı. Kimse Yok Mu Derneği'nin birçok kampanya ve faaliyetinde önemli rol oynayan AKP İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, Somali Eğitim Bakanı Ahmed Aidid İbrahim ve İmar ve İskan'dan Sorumlu Devlet Bakanı Hared Hassan Ali, Türk pop müziği duayenlerinden ve ''Tut Elinden'' adlı eğitim kampanyasının öncülüğünü üstlenen Kayahan, gazetecilik camiasının en önemli isimlerinden Ertuğrul Özkök, ünlü radyo programcısı Bedirhan Gökçe, TV programcısı İkbal Gürpınar, Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Boydak, TUSKON Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Nur Meral, Aydınlı Grup Yürütme Kurulu Başkanı Ahmet Sait Kavurmacı, Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan gibi isimlerin yanı sıra Kimse Yok Mu'ya bağışta bulunan yardımseverler ile Hintli, Myanmarlı, Pakistanlı ve Somalili öğrenci grubu geceye katılanlar arasındaydı.

"Yapılan yardımlar yerine ulaştı"

Programda söz alan Kimse Yok Mu Derneği Genel Başkanı Ünal Öztürk, Somali ve Van'a yardım kampanyalarında desteklerini esirgemeyen tüm yardımseverlere şükranlarını bildirerek; "Tüm bu süreçte bize küçük-büyük desteğini esirgemeyen herkese teşekkürü bir borç biliyoruz. Bu geceyi düzenlemekteki amacımız hem tüm yardımseverlerimize teşekkür etmek hem de toplanan bağışlarla ne tür yardımlar yapıldığını tüm halkımıza göstererek Vanlı ve Somalili kardeşlerine yaptıkları yardımların ne şekilde yerine ulaştırıldığını görmelerini sağlamaktır" ifadelerini kullandı.

Gecede konuşan Somalili bakanlar, Türkiye'ye ve Türk yardımseverlere yaptıklarından dolayı teşekkür ederek Türkiye'nin bu iyiliğini hiçbir zaman unutmayacaklarını ifade etti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ülkelerini ziyaretinden sonra ülkeye olan yardımların arttığını belirten İmar ve İskandan Sorumlu Devlet Bakanı Hared Hassan Ali, Somali'nin daha önce unutulmuş bir ülke olduğunu ve Türkiye ve başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ilgisi sayesinde dünya nezninde tekrar hatırlandığını belirtti.

Fi Yapı Van'da 500 konutun temelini atıyor

Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan yardım gecesinde 500 konut sözünü vermişti. İnan gecede, konutlarının yapımıyla ilgili çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini 15 ay içerisinde 2013 Ağustos ayında konutları teslim edeceklerini belirtti.

Kimse Yok Mu'nun adam gibi çalıştığına şahidim

Programa katılan ünlü isimler Van ve Somali için seferber olan hayırseverlere teşekkür ederken Bedirhan Gökçe, "Kimse Yok Mu'nun adam gibi çalıştığına ben şahidim" sözleriyle dikkat çekerken Ertuğrul Özkök ''Beni en çok çocukların bakışları etkiledi. Aç kalan çocukların gözleri büyür. O büyük gözleriyle size bakıp adeta ben neden açım diye sormaları çok etkileyiciydi, şimdi onları böyle görmek mutluluk verici'' ifadelerini kullandı.

Hakan Şükür, bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da derneğin tüm faaliyetlerine destek vereceğini söylerken Kayahan, Kimse Yok Mu'yu Hakan Şükür sayesinde tanıdığını ve dernek faaliyetlerini takdirle karşıladığını belirtti.