Petrol
95.71
2.20%
Euro
18.3397
0.34%
Dolar
18.0951
0.82%
Altın
1.027
0.99%
Borsa
3002
0.72%
Bitcoin
427.867
0.66%
31ºC
İstanbul
Güneşli 31 C
  Kocaeli'nde kadınları çileden çıkaran protestocu

  Kocaeli'nde kadınları çileden çıkaran protestocu

  Mersin’de katledilen Özgecan Aslan için Kocaeli’de düzenlenen eylemde konuşma yapan erkek, kadın eylemcileri kızdırdı.
  • DHA
  • 16.02.2015 - 17:20

  kocaeli

  Mersin’in Tarsus ilçesinde katledilen Özgecan Aslan’ın başına gelenleri protesto etmek amacıyla Kocaelili kadınlar bir eylem düzenledi. İzmit Cumhuriyet Parkı’nda düzenlenen eyleme protesto amacıyla siyah giyinerek gelen kadınlar, faillerin cezalandırılmasını istedi.

  KADINLARI KIZDIRAN PROTESTOCU

  Eylemde kadınlara çağrıda bulunan Cihat Biçer isimli genç, “Ben de bir ananın evladıyım. Her erkeğin olduğu gibi bizim de bazı ihtiyaçlarımız muhakkak var. Ama önemli olan bu ihtiyaçları normal bir aile evladına, namusuna düşkün bir aile ferdine yapılmasını kınıyoruz” şeklindeki sözleri kadınların büyük tepkisine neden oldu.

  Kocaeli'nde kadınları çileden çıkaran protestocu İZLE

  "NE DEMEK NAMUSLU NAMUSSUZ AYRIMI"

  Alandaki kadınlar Biçer’in derhal alanı terk etmesi gerektiğini belirtirken bir kadının, “Ne demek erkeklerin ihtiyaçları, ne demek namuslu namussuz ayrımı, suyla sabunla git gider ihtiyaçlarını” şeklindeki sözleri eyleme damgasını vurdu.

  Kocaeli nde kadınları çileden çıkaran protestocu #2

  ALKIŞLARLA PROTESTO EDİLDİ

  Tepkilere kulak asmayan Cihat Biçer’in bu kez de “Özgecan için bir şarkı söyleyelim. Ben söyleyeyim, siz benden sonra tekrar edin” sözleri alandaki kadınları çileden çıkartan son nokta oldu. Biçer’den özür dilemesini ve alanı terk etmesini isteyen kadınlar alkışlarla Cihat Biçer’i protesto etti.

  Kadınlar daha sonra yaşanan olaya tepki göstermek amacıyla Cumhuriyet Parkı’ndan Anıtpark’a kadar yürüdü. Yürüyüş esnasında sloganlar ve alkışlarla yaşanan olayı protesto eden kadınlar daha sonra dağıldı.

  Kocaeli'nde Özgecan için şarkı söylediler İZLE


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir