Euro
14.4221
-0.32%
Dolar
12.7531
-0.49%
Altın
733.03
-0.27%
Borsa
1.809
0%
Bitcoin
721.522
0.08%
15ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 15 C
  Kocaoğlu İzmir'deki su taşkınlarıyla ilgili konuştu

  Kocaoğlu İzmir'deki su taşkınlarıyla ilgili konuştu

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kenti Venedik'e çeviren su taşkınlarıyla ilgili "Yapacak bir şey yok" açıklaması yaptı.
  • DHA
  • 19.01.2018 - 09:26

  Dün, İzmir'de aşırı yağış ve rüzgarın ardından denizin taşması sonucu 1. Kordon, Gündoğdu Meydanı ve Cumhuriyet Bulvarı'nda birçok iş yerini su bastı, araçlar ve vatandaşlar mahsur kaldı.

  İZMİRLİLER İSYAN ETTİ

  Önlem almayan CHP'li belediyeye tepki gösteren İzmirli esnaflardan biri, "Böyle belediye mi olur Allah aşkına. İzmir'in hali böyle mi olur? İnsan bir set çeker. Her sene aynı. İnsan bir tedbir alır yahu. Bu kadar vergiler, paralar ne oluyor." diyerek isyan etmişti.

  Kocaoğlu İzmir deki su taşkınlarıyla ilgili konuştu #1

  KOCAOĞLU: YAPACAK BİR ŞEYİMİZ YOK

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yaşananlarla ilgili bugün bir açıklama yaparak "Şunu samimiyetle söylüyorum, Sürekli yağmur suyu ayrıştırma yatırımları yapıyor, yeni kanallar açıyoruz. Ama denizin böyle güçlü dalgalarla taşmasına yapacak bir şeyimiz yok." dedi.

  Kocaoğlu şöyle konuştu: "Yaşadığımız olay, denizin med-cezirle beraber kabarıp fırtınayla birlikte ve büyük dalgalar halinde karaya vurması sonucu meydana gelen bir doğal afettir. Çok yoğun şekilde gelen deniz suyu bir anda taşma yaptığı gibi, yağmur suyu kanallarımızdan da geri tepti."

  Kocaoğlu İzmir deki su taşkınlarıyla ilgili konuştu #2

  Kocaoğlu İzmir deki su taşkınlarıyla ilgili konuştu #3

  Kocaoğlu İzmir deki su taşkınlarıyla ilgili konuştu #4

  Kocaoğlu İzmir deki su taşkınlarıyla ilgili konuştu #5

  Kocaoğlu İzmir deki su taşkınlarıyla ilgili konuştu #6

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir