Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
730.472
1.85%
12ºC
İstanbul
Açık 12 C

  Konya merkezli birçok ilde operasyon

  Konya merkezli birçok ilde Paralel Yapı'yla bağlantılı operasyon başlatıldı.
  • Ajanslar
  • 22.05.2015 - 08:50
  Konya merkezli birçok ilde operasyon

  konya

  Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü "Paralel Yapı" iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında Konya merkezli birçok ilde operasyon başlatıldı. Operasyon kapsamında bazı iş adamları gözaltına alındı.

  Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, "Paralel Yapı" iddialarına ilişkin aylar önce soruşturma başlattı. Bu sabah saatlerinde de Konya merkezli 10'un üzerinde ilde operasyon için harekete geçildi.

  Gözaltına alınacaklar arasında, eski polis müdürlerinin de olduğu öğrenildi.

  SORUŞTURMA KAPSAMINDA AVUKAT İLE SEKRETERİ TUTUKLANMIŞTI

  Dosya kapsamında Konya Barosu avukatlarından M.O., ABD'ye gitmek için Konya Havaalanı'nda, sekreteri F.N.P. Selçuklu ilçesinde 11 Mayıs'ta gözaltına alındıktan sonra tutuklanmış, M.O. hakkında, "Fethullahçı terör örgütüne üye olma", "Resmi belgede sahtecilik" ve "Adli görevi kötüye kullanmak", F.N.P. hakkında ise "Fethullahçı terör örgütüne üye olma" suçlamaları bulunduğu iddia edilmişti.

  F.N.P.nin aracının bagajındaki, hukuk bürosundan aldığı öne sürülen 500 bin lira tutarındaki döviz, altın ve Türk lirası ile ruhsatlı tabanca ve mermilere de el konulmuş, zanlının "Para ve altınların M.O.ya ait olduğunu", M.O.nun ise bunları "Gayrimenkul satışından ettiğini" söylediği ileri sürülmüştü.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir