Dolar
6.7653
0.1851%
Euro
7.6312
-0.3486%
Altın
1685.17
-1.694%
Borsa
110021.83
0.4426%
G. Altın
366.799
-1.4336%
Bitcoin
65788.56
-0.186%
25ºC
İstanbul
Güneşli 25 C
  Leyla'nın cenaze töreni gerçekleştirildi

  Leyla'nın cenaze töreni gerçekleştirildi

  Dün cansız bedenine ulaşılan 4 yaşındaki Leyla'nın cenazesi, bugün memleketi Ağrı'da toprağa verildi. Leyla'nın annesinin cenazede yaktığı ağıt, yürekleri dağladı.
  • İHA
  • 03.07.2018 - 08:16

  Leyla'nın cenaze töreni gerçekleştirildi

  Ağrı’da Ramazan Bayramı'nın ilk günü ailesi ile birlikte bayram ziyareti için gittiği Bezirgan köyünde kaybolan ve 18 gün sonra cesedi bulunan 4 yaşındaki Leyla Aydemir, Türk halkını yasa boğmuştu.

  ERZURUM'DA OTOPSİSİ YAPILDI

  Cesedi Bezirhane köyünde bulunmasının ardından Erzurum Adli Tıp Kurumuna getirilen minik Leyla'nın naaşının otopsi işlemi 3,5 saat sürdü. Daha sonra Leyla'nın cenazesi, yakınlarınca buradan alınıp bir ambulans ile memleketi Ağrı'ya getirildi.

  Minik Leyla'nın bir süre Ağrı Devlet Hastanesi morgunda tutulan cenazesi, sabah saatlerinde buradan alınıp Ağrı Belediyesi cenaze nakil aracına konularak Bezirhane köyüne götürüldü.

  Leyla'nın cenaze töreni gerçekleştirildi ViDEO

  KÖY MEZARLIĞINA DEFNEDİLDİ

  Leyla'nın cenazesi, köydeki Ranuna Camisi'nde kılınan cenaze namazı sonrası köy mezarlığında defnedildi.

  Törene, minik Leyla'nın babası Nihat, annesi Aysel, amcaları Yusuf, Musa ve yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

  ANNESİ AĞIT YAKTI

  Leyla'nın defnedilmesi sırasında gözyaşlarını tutamayan anne Aysel Aydemir, Kürtçe ağıt yaktı.

  Aydemir ailesi tören sonrası köyde kurulan taziye evinde taziyeleri kabul etti.

  18 GÜN SONRA CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

  Ağrı'nın Bezirhane köyünde Ramazan Bayramı'nda kaybolan Leyla Aydemir'in bulunması için çalışma başlatılmış, bölgedeki dere yatakları, sazlık alanlar, otla kaplı araziler, köy içindeki metruk yapılar, tandır evleri, ahır ve çocuğun gidebileceği bütün alanlar, kadavra köpekleri de kullanılarak aranmıştı.
  Leyla Aydemir'in cesedi, kaybolduktan 18 gün sonra, dün köye 2 kilometre mesafede kent merkezine giden yolun yakınındaki akarsu kenarında ağaçların arasında bulunmuştu.

  (Leyla'nın cansız bedeni burada bulundu)

  LEYLA'NIN DEDESİ: SIRTINDA YARA İZLERİ VAR

  Leyla'nın dedesi Zeki Aydemir dün yaptığı açıklamada "Torunumu bugün ot biçmek için bölgede giden bir köylü bulmuş. Bize haber verdi. Gidip baktığımızda yüzü suya basılmış şekilde duruyordu. Sırtında yara izleri vardı. Yüzüne bakamadım. Mavi gözlümü bu hale getirenlerin bulunup adalet önünde hesap versin" demişti.

  Leyla'nın amcası: İdam istiyoruz ViDEO

  LEYLA'NIN AMCASI: İDAM İSTİYORUZ

  Leyla'nın amcası Yusuf Aydemir ise, "Askeriye müdahale etti. Biz de detayları bilmiyoruz. Bugün mü bırakmışlar bilmiyoruz. Aile perişan. Hadım, hapis falan değil idam istriyoruz. Kim olursa olsun. Bir kişi idam edilirse böyle bir şey olmaz. Bu kız kaçırılıp, sonradan atılmış. Annesi ve babası şu anda perişan." demişti.

  Görüş Bildir