Euro
15.2811
-0.04%
Dolar
13.5827
-0.05%
Altın
794.4850
-0.02%
Borsa
1951
0.31%
Bitcoin
510.312
1.58%
-0ºC
İstanbul
Çok bulutlu -0 C
  Kuzey Iraklı Kürtler Türk Bayrağı yaktılar

  Kuzey Iraklı Kürtler Türk Bayrağı yaktılar

  KCK ve BDP'lilerin açlık grevi eylemlerine destek veren Kuzey Iraklı Kürtler, Erbil'de Türk bayrağı yaktı..
  • 05.11.2012 - 13:48

  Kuzey Iraklı Kürtler Türk Bayrağı yaktılar #1

  Kuzey Irak'taki Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB)'nin Genel Sekreteri Berham Salih'e ait olduğu belirtilen 'Xendan' adlı internet sitesinde yer alan habere göre, Türkiye'deki cezaevlerinde tutuklu ve hükümlülerin yaptığı açlık grevlerine destek amacıyla dün Erbil'de Türkiye Konsolosluğu'nun önünde bir grup protesto gösterisi yaptı.

  Eylem sırasında bir grubun Konsolosluk binasında asılı bulunan Türk bayrağını yakmak istediği, başka bir grubun ise, bayrak yakılmasına karşı çıkması nedeniyle aralarında kavga çıktığı ve bir kişinin ağır yaralandığı belirtildi. Peşmergenin müdahalesi sonucu grup dağıtılırken, protesto eyleminin ise sonlandırıldığı kaydedildi.

  KUZEY IRAK'TAKİ KÜRTLERİN TÜRK BAYRAĞINI YAKTIĞI O ANLAR

  Kuzey Iraklı Kürtler Türk Bayrağı yaktılar #2

  TÜRK BAYRAĞI YAKILDI

  Yine Kuzey Irak'ın Süleymaniye kentinde bugün düzenlenen bir gösteride ise, Türk bayrağının Üniversite öğrencileri tarafından yakıldığı ileri sürüldü. 'Rudaw' adlı internet sitesinde fotoğraflı olarak verilen habere göre, cezaevlerindeki açlık grevlerine destek amacıyla protesto gösterisi düzenleyen üniversite öğrencileri Türk bayrağı yaktı.


  Görüş Bildir