Euro
9.3869
-1%
Dolar
7.8715
-1.01%
Altın
458.06
-0.85%
Borsa
1.342
1.28%
Bitcoin
131.229
-13.53%
10ºC
İstanbul
Açık 10 C
  Levent Kırca'dan meslektaşlarına ağır hakaret

  Levent Kırca'dan meslektaşlarına ağır hakaret

  Kırca, Sezen Aksu, Halil Ergün ve Ali Poyrazoğlu için "Gıyaplarında yüzlerine tükürüyorum, bunlar vatan haini" dedi.
  • 24.12.2012 - 18:27

  Levent Kırca dan meslektaşlarına ağır hakaret #1

  Sanatçılar Girişimi'nin dün İstanbul'da düzenlediği gecede CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşma sırasının öne çekilmesine sinirlenerek, "Benim de işim var, belki bir karı buldum gidip onu düzeceğim" diyerek tepki gösteren Levent Kırca, bugün de Kayseri'de yine olay yaratacak açıklamalarda bulundu. Erciyes Üniversitesi’nde konuşan Kırca, Sezen Aksu, Halil Ergün ve Ali Poyrazoğlu için, "Buradan gıyaplarında yüzlerine tükürüyorum. Onlar vatan hainidir” dedi.

  Erciyes Üniversitesi Düşünce ve Tartışma Kulübü ve Türkiye Gençlik Birliği (TGB) tarafından Sabancı Kültür Sitesi'nde düzenlenen söyleşiye ünlü sanatçı Levent Kırca, yaklaşık 1 saat gecikmeyle geldi. Programdan haberi olmadığını ve otelde dinlendiğini söyleyen Kırca, "Bir işgüzar söz vermiş, ama sanırım bana söylemeye de çekinmiş. Haberim olsa koşar gelirdim sizi bekletmezdim. Benden kaynaklanmasa da beklettiğim için özür dilerim' dedi.

  "BUNLAR VATAN HAİNİ"

  Öğrencilerin sorularını yanıtlayan Kırca, "Sezen Aksu'yla başlayan döneklik furyası Halil Ergün'le devam etti, sonra Ali Poyrazoğlu girdi devreye 'Hükümetin yaptıklarını çok beğeniyorum' dedi. Ben bunlara artık söz söylemiyorum. Gıyaplarında yüzlerine tükürüyorum. Artık bu insanların dönüşü diye bir şey olamaz. Dönmesi halinde bizim bağrımıza basmamız mümkün değildir. Benim için bunlar birer vatan hainidir, bunu açıkça söylüyorum' diye konuştu.

   "AYKUT KOCAMAN KİM BİLMİYORUM"

  Bir öğrencinin "Fenerbahçeli olduğunuzu biliyoruz. Aykut Kocaman'ın istifasını nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusunu ise Kırca şöyle yanıtladı: "Fanatik bir taraftar değilim. Çocukluğumda Galatasaray taraftarıydım. Sonra bir arkadaşım seni Fenerbahçeli yapalım dedi peki dedim. O zaman Fenerbahçe başkanının hapiste olması, özgürlüğünün kısıtlanması nedeniyle destek olmak istedim. Ama, içerden çıktıktan sonra bir süre daha sürdü, sonra baktım aynı tas aynı hamam. Türkiye Cumhuriyeti tehdit altındayken, Atatürk'ün aşağılandığı, aydın, gazeteci ve yazarların sırf cumhuriyetçi oldukları için hapiste oldukları dönemde, ben şahsen bir aydın olarak bunlarla ilgileniyorum. O yüzden mevzudan haberim yok. Söylediğin adam kim bilmiyorum. O yüzden yorum yapamayacağım.'

  "HİTLER TELEF OLDU, NAPOLYON GEBERDİ"

  Türkiye'de gazete ve televizyonların olduğu gibi hukukun da ele geçirildiğini öne süren Kırca, konuşmasını şöyle noktaladı: "Hitler, Moskova kapılarında telef oldu. Napolyon nasıl geberdiyse sonuç bellidir. Merak etmeyin. Cumhuriyetimize bir şey olmaz. Yeter ki korkmayalım, yeter ki dürüst olalım. Benim için ne şöhret, ne para önemli. Zaten Erdoğan para kaynaklarımı kesmiştir. TV'ye çıkmam yasaklanmıştır. Ancak hapise de girsem, ölsem de önemli değil. Doğruları korkmadan söylemeye devam edeceğim."

  Levent Kırca, gençleri TGB çatısı altında örgütlenmeye çağırdı.

  Levent Kırca dan meslektaşlarına ağır hakaret #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir