Lübnan'da kaçırılan Türk şoförün ilk görüntüleri - Video

Lübnan'da kaçırılan Türk şoförün ilk görüntüleri - Video

Lübnan televizyonu El Cedid'in sabah bülteninde yer alan görüntülerde Arslan'ın üzerinden çıkan pasaport, ehliyet ve diğer kimlik kartları net bir şekilde görülebiliyor.

Elindeki belgelerden görüldüğü kadarıyla Arslan 1965 doğumlu ve Hataylı.

Videoda ayrıca Arslan'ın kaçırıldığı sırada kullandığı TIR'ın görüntüleri yer alıyor. Plaka numaraları net bir şekilde görülebilen TIR ile arkasındaki tanker hakkında Lübnan basınında yer alan bilgiler, resmi kayıtlarla uyumlu.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

Naharnet haber sitesinin aktardığına göre, Arslan görüntülerde Türk yetkililere "Özgür Suriye Ordusu'nca mayıs sonunda kaçırılan 11 Lübnanlı hacının serbest bırakılması için baskı yapma" çağrısında bulunuyor.

DAVUTOĞLU REHİNELERİN BİR AN ÖNCE BIRAKILMASINI İSTEDİ

Rehinelerin serbest bırakılması yürütülen diplomatik çabalar da sürüyor.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu , Lübnan'da kaçırılan Türk vatandaşları ile ilgili olarak Lübnan Meclis Başkanı Nebih Berri ile görüştü. AA'nın diplomatik kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Davutoğlu Berri ile telefon görüşmesinde, rehinelerin bir an önce serbest bırakılması için gerekli girişimlerde bulunulmasını istedi.

Lübnan Başbakanı Necib Mikati de bugün Türkiye'nin Lübnan Büyükelçisi İnan Özyıldız ile bir araya gelerek kaçırılan Türkler ve Suriyelilerin durumuyla ilgili görüşme yaptı.

LÜBNAN'DA KAÇIRILAN İKİNCİ TÜRK

Arslan, Lübnan'da kaçırılan ikinci Türk. Çarşamba günü de Aydın Tufan Tekin isimli Türk vatandaşının kaçırıldığı açıklanmıştı.