Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
359.402
-0.84%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C

  Maden faciasında ölen işçi ikizlerine doyamadı

  Facianın beşinci gününde madenden cansız bedeni çıkarılan 32 yaşındaki Sadrettin Güngör'ün hikayesi yürek burktu. Güngör, banka kredisi çekip tüp bebek tedavisiyle sahip olduğu ikizlerine doyamadı.
  • 18.05.2014 - 14:05
  Maden faciasında ölen işçi ikizlerine doyamadı

  Maden faciasında ölen işçi ikizlerine doyamadı #1

  Ekmeğini yedi yıldır maden işçiliğinden kazanan ikiz çocuk babası Sadrettin Güngör'ün, Soma'daki madende işe başladığı gün şehit düşmesi yürekleri dağladı. 5 yıl önce eşi Seda ile dünyaevine giren Güngör, 4 yıl boyunca çocukları olmayınca tüp bebek tedavisine karar verdi. Bankadan 40 bin lira kredi çeken Güngör çiftinin tedavi sonucu 3 ay önce ikiz bebekleri dünyaya geldi. Bebeğe kavuşmak için 1300 lira maaşıyla 40 bin liralık borcun altına girmeyi göze alan Güngör, doğan ikiz bebeklere Ali ve Alaattin isimlerini verdi. Yaşadığı zorluklara, ekmek parasını yeraltında binbir güçlükle kazanmasına rağmen Sadrettin Güngör ve eşi Seda'nın dünyası, ikiz bebeklerle mutluluk ve umutla doldu. Ta ki madendeki yangın, arkadaşları gibi Sadrettin'i de çocuklarından ayırana kadar.

  Maden faciasında ölen işçi ikizlerine doyamadı #2

  ENİŞTESİYLE BİRLİKTE CAN VERDİ

  Madende şehit düşen son işçinin bedenine de dün ulaşıldı. 301 işçinin hayatını kaybettiği faciada son bulunan cesetlerden biri, ikiz çocuk babası Güngör'e ait. Aynı olayda eniştesi Bilal Malkoç'u da kaybeden Güngör'ün, Soma'daki madende işe başladığı gün şehit düştüğü ortaya çıktı. Güngör'ün cenazesi, geçtiğimiz gün toprağa verilen eniştesinin yanıbaşına gömülecek. Talihsiz adamın dayısı Halit Cambaz, yeğeninin çocuk sahibi olabilmek için bankadan çektiği kredinin silinmesini istiyor. Ailenin iki evladının da madende öldüğünü söyleyen Cambaz, 'Eniştesinin de 2 çocuğu yetim kaldı. Yeğenim yıllar sonra dünyaya gelen bebeklerine doyamadan öldü. Bu ailenin artık hiçbir geliri kalmadı. Kredi borcunun silinmesini istiyoruz' diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir