Mancini 4 oyuncuyu çizdi

Süper Lig'de lider Fenerbahçe ile arasında 9 puanlık bir fark oluşan ve zirveden uzaklaşan Galatasaray'da teknik direktör Roberto Mancini, ilk yarıda kalan 6 maçı kayıpsız geçirmek istiyor. İtalyan hoca ayrıca, takımdan göndereceği isimlerin ve yerlerine yapılacak takviyelerin yazılı olduğu listeyi şekillendirip başkana sunacak.

HOCA 4 İSMİ ÇİZDİ

İtalyan teknik adam Kamerunlu Dany, İspanyol Riera, Ceyhun Gülselam ve Fildişili Eboue'nin isimlerin üzerini şimdiden çizdi. İkinci yarı itibarıyla bu isimleri artık takımda görmek istemiyor. Aslında bu isimlerden üçünün takımdan gitmesi Cimbom'daki yabancı kadro şişkinliğini de bir anlamda giderecek,. Ancak bu isimler İtalyan teknik adamın geldiğinden bu yana verdikleri şansı bir türlü kullanamadılar.


Sezon başından bu yana Semih Kaya'ya uyumsuz bir partner olan, ikili mücadelelerde ayakta kalamayan, sık sık zamanlama hatası yapan Dany, Mancini'nin gözünden düşen ilk isim. Geçen yıl Cimbom'a imza atan Kamerunlu ligde kalan 6 maçta yabancı kontenjanına takılmazsa oynayacak. Yani insiyatif İtalyan teknik adamda. Ancak devre arası gönderilecek olması kaçınılmaz. Kopenhag maçında sakat olan Sneijder'in görevini yapma şansı verilen İspanyol Albert Riera ise sol kanadı etkili kullanamamış ve hayal kırıklığı yaratmıştı. Zaten formsuz ve ligdeki her maçta yabancı kontenjanına takılıp tribüne yollanan İspanyol için Mancini de umudunu kesti.

EBOUE VE DANY KENDİ İPLERİNİ ÇEKTİ

Fenerbahçe derbisinde şans bulup görev alan Ceyhun Gülselam ise vasat çizgisinin üstüne bir türlü çıkamıyor. O da yolculardan biri. Terim'in kiraya gönderdikten 1 sezon sonra geri alınan, takıma monte edilmeye çalışılan Ceyhun bu güveni boşa çıkardı.


Arsenal'dan Galatasaray'a geldiğinde ilk sezonda iyi bir performans ortaya koyan Emmanuel Eboue sonrasında hep geriye gitti. Sürekli kendini yere bırakması, ikili mücadelelerde hep mağdur ismi oynaması yüzünden Fatih Terim'i bile çıldırtmıştı. Ligde iki gol O'nun yüzünden yedi Galatasaray ancak Real Madrid maçında açılış golünde bariz hatalı olmasına Terim bile büyük tepki vermişti. Son oynanan Fenerbahçe maçında da aynı hareketlerini sürdürdü. Hatta yardımcı antrenör Tugay Kerimoğlu bile yerde yatan Eboue'ye inanmayıp sağlık ekiplerinin oyuna girmesini engellemişti. Tüm bunları topladığımızda Eboue kendi ipini kendi çekti.

DEVRE ARASI FUTBOLCU BAKACAK

Mancini'nin şimdiki hedefi ilk yarı sonuna kadar kalan 6 maçtan 18 puan toplamak. İtalyan teknik adam devre arasında düğmeye basacak ve özellikle sağbek ve stoper, yani Eboue ve Dany'nin yerine acil transfer isteyecek. Kafasında şu anda bu bölgeler için yeni isimleri henüz netleştirmeyen Mancini, bunu devre arasında Aysal ve transfer komitesiyle paylaşacak. Kendisi de bu süre zarfında boş durmayacak ve tatil amaçlı gideceği İtalya ve İngiltere'de belirlediği isimleri kovalayacak.