Euro
15.3636
0.80%
Dolar
13.6004
0.92%
Altın
802.4990
0.17%
Borsa
1952
0.36%
Bitcoin
525.604
4.82%
1ºC
İstanbul
Bulutlu 1 C

  Mardin'de mayınlı tuzak: 1 yaralı

  Mardin'de yol kesen PKK'lılar, bölgeye gelen askerlere mayınlı tuzak kurdu.
  • 09.08.2012 - 21:34
  Mardin'de mayınlı tuzak: 1 yaralı

  Mardin de mayınlı tuzak: 1 yaralı #1

  Mardin-Diyarbakır karayolunu kesen PKK'lılar örgüt propagandası yaptıktan sonra bölgeye gelen askerlere mayınlı tuzak kurdu. Askeri aracın geçişi sırasında tuzaklanan mayının infilak ettirilmesi üzerine 1 asker yaralandı.

  Bir grup PKK'lı akşam saatlerinde Mardin-Diyarbakır karayolunu 20'inci kilometresindeki Akrecde Geçiti Mevkii'nde kesti. Yoldan geçen araçları durdurup yolcular üzerine kimlik kontrolü ve örgüt propagandası yapan PKK'lıların bir kısmı daha sonra kaçtı. Olayın duyulması üzerine bölgeye askerler sevkedildi. PKK'lılar bölgede daha önceden karayoluna tuzakladıkları mayını askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumanda ile infilak ettirdi. Patlamada 1 askerin yaralandığı öğrenildi. Bölgeye takviye birlikler gönderilirken, kaçmaya çalışan PKK'lıları etkisiz hale getirmek için operasyon başlatıldı.

  KİRPİ FACİAYI ÖNLEDİ

  Mardin-Diyarbakır yolunu kesip, gelen güvenlik güçlerine karayolu üzerinde mayınlı tuzak kuran PKK'lıların infilak ettirdiği patlayıcının 80 kilodan fazla olduğu belirlendi. Tahrip gücü yüksek olan patlayıcının çiviler ve metal parçaları ile de desteklediği ortaya çıktı.

  PKK'lıların mayınlı saldırısında bomba ve patlayıcılara dayanıklı olan Kirpi adı verilen araç sayesinde saldırıda bir faciadan dönüldüğü ortaya çıktı. Patlamada Kirpi aracında hasar meydana gelirken, içinde yaralanan 1 askerin durumunun iyi olduğu bildirildi. Mardin Devlet Hastanesi'ne kaldırılan asker tedavi altına alındı.

  Bölgede kaçan PKK'lıları etkisiz hale getirmek için başlatılan operasyon kapsamlı şekilde sürdürülüyor.


  Görüş Bildir