Euro
9.7471
0.77%
Dolar
8.0915
0.42%
Altın
460.47
0.02%
Borsa
1.377
-2.2%
Bitcoin
459.500
0.04%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  Meclis Başkanı İsmail Kahraman Azerbaycan'da

  Azerbaycan'a giden Meclis Başkanı İsmail Kahraman, iki ülke arasında ortak parlamento oturumu için teklif aldı.
  • AA
  • 21.12.2015 - 17:21
  Meclis Başkanı İsmail Kahraman Azerbaycan'da

  Meclis Başkanı İsmail Kahraman, resmi temaslarda bulunmak için gittiği Azerbaycan'da, Milli Meclis Başkanı Oktay Esedov ile görüştü.

  Meclis Başkanı İsmail Kahraman Azerbaycan da #1

  Kahraman, kendisini meclis kapısında karşılayan Esedov ile ilk önce Milli Meclisi Genel Kurul Salonu'nu gezdi. Salon düzeni konusunda bilgi alan Kahraman, temsili olarak başkanlık koltuğuna oturdu. O sırada salonda bulunan milletvekillerine hitap eden Kahraman, konuşmasına "İki devlet, bir milletin ortak parlamento birleşimini açıyorum" ifadesiyle başladı.

  MİLLETVEKİLLERİYLE SOHBET ETTİ

  "Ev sahibinin müsaadesiyle geçici olarak onun yerine oturduğunu" ifade eden Kahraman, kendisine eşlik eden ve salonda oturan milletvekilleriyle sohbet etti.

  Meclis Başkanı İsmail Kahraman Azerbaycan da #2

  ORTAK PARLAMENTO

  Genel Kurul Salonu'nda temsili yoklama alan ve milletvekillerinden kendileriyle ilgili bilgi vermelerini isteyen Kahraman'a ilerleyen dönemde iki ülke arasında azami katılımla, ortak parlamento oturumu yapılması teklif edildi. Meclis Başkanı Kahraman da bu teklifi olumlu bulduğunu ifade etti.

  Esedov da meclis salonunda ilk kez böyle bir olay yaşandığını ve bu durumu çok beğendiğini söyledi.

  Birbirlerine teşekkürlerini ileten Esedov ve Kahraman, milletvekillerinin alkışları eşliğinde başkanlık kürsüsünde kucaklaştı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir