Euro
10.4089
0.4%
Dolar
8.7724
0.4%
Altın
500.53
0.98%
Borsa
1.391
0%
Bitcoin
302.865
-3.61%
19ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 19 C
  Meclis’te kaçak sigara odası

  Meclis’te kaçak sigara odası

  Tartışmalı, kavgalı oturumlar sonrasında gerilen muhalefet milletvekilleri, acil tütün odasına koşuyor..
  • Haber Merkezi
  • 17.09.2016 - 10:16

  Kapalı mekânlarda tütün içilmesini yasaklayan kanunun çıkarıldığı yer olan Meclis’te, tiryaki milletvekillerinin kendi çıkardıkları kanuna uymadıkları, “Yasak odada” sigara içmeye devam ettikleri görüldü.

  Meclis’te kaçak sigara odası #1

  2008 YILINDA KABUL EDİLMİŞTİ

  “Tütün Ürünlerinin Zaralarının Önlenmesine ve Kontrolu hakındaki 5727 Sayılı Kanun” 19 Mayıs 2008 yılında Meclis’te görüşülüp kabul edilmiş ve yürürlüğe girmişti. Kavasların fotokopi odası olarak kullandıkları oda, Genel Kurul salonu içinde bulunuyor ve salona açılan kapısı da devamlı açık tutuluyor.

  SİNİRLENEN MUHALEFET SİGARAYA KAÇIYOR

  Meclis’te adeta hergün yaşanan, tartışmalı oturumlardan etkilenen, sinirlenen muhalefet milletvekilleri işte bu odayı sıkça sigara içmek için kullanıyor.

  Meclis’te kaçak sigara odası #2

  Muhalefet milletvekilleri tartışmalı, kavgalı oturumlar sonrasında odayı daha çok kullanıyorlar..

  MUHALEFETİN ACİL TÜTÜN ODASI

  Fotokopi odasını “Acil tütün odası” olarak kullanan MHP, HDP ve CHP’den bir çok milletvekili sigarasını bahçeye çıkıp içmek yerine, burada içmelerini odanın salona yakın olmasına bağlıyor.

  Milletvekili burada sigarasını içerken kürsüden yapılan konuşmaları dinleyebiliyor. İktidar milletvekilinin yaptığı bir konuşmaya itiraz edecekse hemen salona dönüp Başkan’dan söz talep edip kürsüye çıkabiliyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir