Mehmet Ağar'a cezaevi bulundu

Mehmet Ağar'a cezaevi bulundu

Susurluk davasında iki yıl hapis cezası onanan İçişleri eski Bakanı Mehmet Ağar, Aydın'ın Yenipazar ilçesindeki kapalı cezaevini tercih etti. Ağar'ın yarın teslim olması bekleniyor.

Terör örgütlerinin hedefinde olduğu gerekçesiyle güvenlikli bir cezaevi için Adalet Bakanlığı yetkilileriyle görüşen eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'a cezaevi bulundu.

AĞAR YARIN TESLİM OLACAK

Adalet Bakanlığı yetkililerinin Aydın'ın Yenipazar ilçesindeki kapalı cezaevi önerisini kabul eden Ağar'ın yarın teslim olabileceği belirtiliyor.

İçişleri eski Bakanı Mehmet Ağar, cürüm işlemek için silahlı teşekkül oluşturmak suçundan 5 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Ağar, İnfaz Yasası gereği cezasının iki yılını hapiste geçirecek.

YENİPAZAR CEZAEVİNDE TADİLAT VAR

“Susurluk Davası” kapsamında 5 yıl hapis cezası Yargıtay tarafından onanan ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında “yakalama emri” çıkartılan Mehmet Ağar'ın konulacağı Yenipazar K1 Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda, tadilat çalışması yapılıyor. 4 koğuş, 2 disiplin hücresi bulunan ilçe tipi cezaevi olan Yenipazar Cezaevi'nin içinde ve dışında tadilat çalışmaları yapılıyor. Güvenlik güçleri, basın mensuplarının cezaevine yaklaşmasına izin vermiyor. Yetkililer, tadilat çalışmalarının bir hafta on gün önce başladığını, çalışmalardan dolayı cezaevinde bulunan 50 hükümlü ve tutuklunun başka cezaevlerine nakledildiğini, cezaevi personelinin de başka yerlerde görevlendirildiğini belirttiler.