Petrol
92.15
-0.21%
Euro
18.2577
0.07%
Dolar
17.9644
0.28%
Altın
1.024
0.20%
Borsa
2937
0.80%
Bitcoin
430.855
-0.77%
23ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 23 C

  Melih Gökçek: Cemaat hesabını Allah'a verecek

  Melih Gökçek, Cemaat'e yaptığı iyiliklerden pişman olduğunu anlattı.
  • Haber Merkezi
  • 17.02.2016 - 09:01
  Melih Gökçek: Cemaat hesabını Allah'a verecek

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Cemaat'e yaptığı iyilikler nedeniyle pişman olduğunu söyledi. Parsel parsel sözü ile ilgili de konuşan Gökçek, bu sözlerin çarpıtıldığını ifade ederek “Parsel parsel verildi” derken Ankara’daki parselleri birilerine bedava verdiğimiz anlamında söylemiyor. Zaten böyle bir durum söz konusu olamaz" diye konuştu.

  Melih Gökçek: Cemaat hesabını Allah a verecek #1

  HESABINI ALLAH'A VERECEKLER

  Hürriyet gazetesinden Ahmet Hakan'a konuşan Gökçek, "Cemaat’e verilen parseller... Bu nedenle pişman mısınız?" sorusuna "Tabii pişmanım. Pişmanım ama ben yaptığım işin hayır işi olduğuna inanıyorum. Karşındakinin yanlışlığını bilmeden ona yardım etmek aldatılmış olmaktır. Ama bu durum aslında onların kendilerini aldatmasıdır. Allah katında aldatamaz ki! Ben Allah rızası için yardım ediyorum. Onlar da Allah rızası için diyorlardı ama şahısları için suistimal etmişler. Hesabını Allah’a verecekler" cevabını verdi.

  PARSEL PARSEL SÖZÜNÜ ÇARPITIYORLAR

  Melih Gökçek, "parsel parsel" sözü ile ilgili ise sözlerin çarpıtıldığını, ifade edilmek istenilenin bu olmadığını şu sözlerle ifade etti;

  "Bunun ne anlama geldiğini Bülent Arınç, pek çok TV programında anlattı. “Benim kastım Melih Gökçek’in Paralel Yapı’ya sağlamış olduğu destektir” dedi. “Ben destek sağladım tamam ama Melih de sağladı” anlamında kullanılan bir söz bu. “Parsel parsel verildi” derken Ankara’daki parselleri birilerine bedava verdiğimiz anlamında söylemiyor. Zaten böyle bir durum söz konusu olamaz. Adam getiriyor planı, plana göre yurt istiyor, okul istiyor, bunu belediye meclisinden geçiriyoruz... Biz sadece Paralel Yapı’ya mı sağladık bu imkânı? Hayır! Hangi hayır kuruluşu gelse ben her türlü desteği yasal sınırlar içinde olmak üzere verdim, veririm.

  KILIÇDAROĞLU SATMIŞIM GİBİ HAVA VERİYOR

  Sizin programınızda da görüldü. Kılıçdaroğlu, sanki ben Ankara’yı birilerine parsel parsel satmışım gibi bir hava veriyor ve devamlı bu konuyu işliyor. Bu konuda inanılmaz hainlik yapıyorlar. İzmir Belediyesi, Çankaya Belediyesi, Yenimahalle Belediyesi... Hepsinin sattığı sayısız arsa var. Parsel parsel satmaksa... Onlarınki de satış. Belediye arsa satar, bütçesine ek imkân temin eder. Bundan doğal bir şey olmaz."

  ARTIK KONUŞAMAM

  Bülent Arınç'ın son dönemde AKP karşıtı çıkışlarıyla ilgili bir sorusuna ise Gökçek, "Artık konuşmam. Başbakan’a verilmiş bir sözüm var. “Arınç’la ilgili konuşmayacağım” dedim. O sözümü tutuyorum" diye cevap verdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir