Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
408.188
-2.06%
26ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 26 C
  Meral Okay'ın son röportajı

  Meral Okay'ın son röportajı

  Bugün hayatını kaybeden oyuncu, senarist, şarkı sözü yazarı Meral Okay'ın son röportajı
  • 09.04.2012 - 09:51

  Meral Okay ın son röportajı #1

  Bir süredir akciğer kanseri tedavisi gören Meral Okay hayatını kaybetti. Muhteşem Yüzyıl'ın senaristi Meral Okay, son röportajını NTV'de Mehmet Barlas'a vermişti. Mehmet Barlas'la 45 Dakika'nın konuğu olan Okay, Muhteşem Yüzyıl'ı ve Abdülhamit projesini anlatmıştı.

  Okay, dizinin en önemli karakterlerinden Pargalı İbrahim Paşa'nın geniş biçimde tartışıldığı programda ikinci sezonun çok iddialı olacağını söylemişti.

  PARGALI İDDİASI BENİ DE ÇOK ŞAŞIRTTI

  Okay, dizide Süleyman'ın kızkardeşi ile evli olan Pargalı İbrahim'in asıl eşinin Hatice Sultan olmadığı yönündeki iddiaları soran Barlas'a ilginç bir yanıt verdi.

  "Ben de çok şaşırdım, hiç bilmiyordum" diyen Okay, öyküye çalışırken böyle bir bilgiye sahip olmadığını kaydetti.

  MERAL OKAY'IN SON RÖPORTAJI

  "Ben belgeleri kaynakları toplayıp çalıştığımda herkes gibi Pargalı'nın Hatice Sultan'la evli olduğunu biliyordum. Herkes öyle biliyor zaten..." diyen Okay, senaryonun harem ayağının kurgu olduğunu tekrarladı.

  İKİNCİ SEZONDA KAN GÖVDEYİ GÖTÜRECEK!

  Okay dizinin senaryosunun tarihi gerçeklerle uyuşmadığı yönündeki eleştirelere "Bundan tarih öğrenilmez, bu diziden tarih yaşanır" diyerek yanıtladı. Diğer yandan gelecek sezon dizide kanlı bir hikaye olacağını söyleyen Okay "bakalım o zaman ne diyecekler" dedi:
  "Ancak önümüzdeki sezon hikayede benim kurgum yok. Kardeşler taht için kavgaya girecek, çok kanlı savaşlar yaşanacak... Ona ne diyecekler merak ediyorum, bunlar benim kurgum değil çünkü..."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir