Euro
15.3454
-0.54%
Dolar
13.4505
-0.51%
Altın
787.1070
-0.32%
Borsa
2,085.76
0.62%
Bitcoin
574.725
-1.02%
8ºC
İstanbul
Çok bulutlu 8 C
  MHP Lideri Bahçeli'nin grup konuşması

  MHP Lideri Bahçeli'nin grup konuşması

  MHP Genel Başkanı Bahçeli, Musul ve Kerkük söylemlerini devam ettirerek; "84'ü söylersem 85'in heyecanı kalmaz" dedi.
  • Haber Merkezi
  • 10.10.2017 - 10:33

  TBMM'de bugün grup toplantıları günü. Bu kapsamda Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli konuşma yaptı.

  MHP Lideri Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkan kısımlar şunlar;

  "ANKARA'DA TÜRKMEN KARDEŞLERİMİZİN DAVASINA OMUZ VERDİK"

  Başkent Ankara, unutulmaz onurlu bir tavra şahitlik etmiştir. Barzani'nin korsan referandumunun ayaklarımız altında çiğnendiğini gören gördü. Milli kararlılığımız Ankara Kapalı Spor Salonu'ndan taştı. Gelen on binler, gelemeyen milyonlar Türkmen kardeşlermizin haklı davasına omuz verdi. Ülküdaşlarımla iftihar ediyorum.

  "İŞBİRLİKÇİLER BİZİ ANLAYAMAZ"

  Utanmadan 'MHP bitti' diyorlar, 'MHP çöküyor, baraj altına' gidiyor diyorlardı ya. Bunların alayı ağzının payını aldı, felce uğradı, sessizliğe gömüldüler. Açık açık söylüyorum boyun eğenler bizi anlayamaz, işbirlikçiler bizi anlayamaz. Bahtiyarız ki milletimiz gerçekleri görmüştür. Aziz dava arkadaşlarım oynanan oyunları aktörleriyle görmüştür.

  Bahçeli: 84'ü söylersem 85'in heyecanı kalmaz VİDEO

  "BİZE KERKÜK, MUSUL KONUSUNDA LAF SÖYLEYENLER ÇÜRÜK YUMURTADIR"

  Ülkücülere başıbozuk diyen, devlet dışı görev tanımı mı olur diye yazıp çizen güruhu biz iyi tanıyoruz. Ülkücü katilleri yine iş başındalar. Dünya gazetesinde köşe sahibi olan bildik bir akademisyen de bu koroya katılmıştır. Yel değirmenine karşı Don Kişot'luk yapıyorlar. Biz Irak'ın toprak bütünlüğüne saygılıyız diyoruz anlamıyorlar. Bize Kerkük'ü Musul'u konuştuk diye kara çalmaya çalışanlar ne anlatıyorlar. Bunlar güya Atatürkçü, güya tam bağımsızlık savunucusu. Bunlar ki gavura dost, Türk'e düşmanlıkta eşikleri aşan, sınırları zorlayan çürük yumurtalardır.

  MHP Lideri Bahçeli nin grup konuşması #1

  "BEDEL ÖĞRETMEK PAHASINA YURT NERESİ ÖĞRETİRİZ"

  Bir zamanlar Lenin'e gönül vermiş, sonra Mao'nun peşine takılmış. ABD'nin kripto elemanları iseler, söylesinler bilelim. Türk düşmanlarına köle olmuşlarsa yardım dilesinler, biz ettik siz etmeyin desinler gereğini yapalım. Ne dediğimizi bal gidi anlıyorlar. Sindiremiyorlar. Yurdumuzu biliriz, bilmeyen varsa bedel ödemek pahasına öğretiriz.

  "84'Ü SÖYLEMEYEYİM 85'İN HEYECANI KALMAZ"

  Tarihe sırt dönmek bizim harcımız değildir. Mustafa Kemal, Misak-ı Milli'yi Türk milletinin anayasası olarak ilan etmiştir. Misak-ı Milli kuruluş senedidir. Misak-ı Milli, Türk milletinin yeminidir. Varlığının ucu açık sınır alanıdır. Bu yemin yaşatılmalıdır. Şimdi mi belli oldu mu 82 Kerkük, 83 Musul. Bugün de 84'ü söylemeyeyim 85'in heyecanı kalmayacak.

  "KERKÜK, MUSUL, BATI TRAKYA, KIBRIS'I SONSUZA KADAR AKLIMIZDAN ÇIKARAMAYIZ"

  Irak ve Suriye dağılırsa biz bu alt üst oluşa seyirci kalamayız. Dışarıdan kalamayız. Misak-ı Milli'nin mirası hakkımız olduğu kadar ecdadımızın bize bıraktığı görevdir. Kerkük'ü, Musul'u, Batı Trakya'yı, Kıbrıs'ı sonsuza kadar aklımızdan çıkarmayacağız.

  "ABD NEYİ AMAÇLAMAKTADIR"

  Barzani'nin arkasından itekleyenler, onu şekillendirenler Trump'ın çevresindeki karanlık yüzlerdir. ABD konsolosluğunda çalışan bir şahsın, bir süre önce tutuklanmasından sonra büyükelçilik skandal bir karara imza atmıştır. 8 Ekim'den itibaren göçmen olmayan vize işlemleri askıya alınmıştır. Anında misilleme yapılmıştır. ABD neyi amaçlamaktadır. Kısa zamanda değişen ne oldu?


  Görüş Bildir