MHP'den Hüseyin Aygün'le ilgili açıklama

MHP'den Hüseyin Aygün'le ilgili açıklama

Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün PKK tarafından kaçırılmasına ilişkin açıklama yapan MHP grup başkanvekili Oktay Vural, "Vekili rehin alabilirler ama millet iradesini rehin alamazlar." dedi.

CHP'li Hüseyin Aygün'ün teröristlerce kaçırılmasını "üzüntü ve endişe verici" olarak nitelendiren MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "CHP toplantı çağrısını geri çekerek bu olaya tepki koyabilir" dedi.

CHP ÇAĞRISINI GERİ ÇEKSİN

Vural, "Hüseyin Aygün'ün kaçırılma olayı gerçekten hem üzüntü verici hem endişe verici, bir an önce sağ salim dönmesini bekliyoruz. PKK terör örgütü Meclisi yönlendiremeyecektir. TBMM iradesinin PKK terör örgütü tarafından ipotek altına alınamayacağı gösterilmelidir. TBMM'yi yarın toplantıya çağıran CHP belki de bu eylemi karşısında PKK terör örgütünün propagandasının zemini olabilecek bir toplanma iradesini gözden geçirmesine vesile olur. PKK terör örgütünün bu eylemi karşısında dik durup belki de parlamentoda yarınki olağanüstü toplantı çağrısını geri alarak bu girişime karşı bir tepki ortaya koyabilir" dedi.