MHP'li Sinan Oğan Meclis'teki yumruklaşmayı anlattı

MHP'li Sinan Oğan Meclis'teki yumruklaşmayı anlattı

ENSONHABER.com/ÖZEL Dün gece Meclis Genel Kurulu'nda MHP'li vekillerle AK Partili vekiller, 13 ilin büyükşehir yapılmasına ilişkin tasarının görüşmeleri sırasında birbirine girdi.

Kavgadan yansıyan görüntülerde MHP'nin en sakin isimlerinden Iğdır Milletvekili Sinan Oğan'nın, AK Parti Erzurum Milletvekili Muhyettin Aksak'la yumruklaşması yer alıyordu. MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, gece yarısı TBMM Genel Kurulu'nda yaşanan o gergin anları ENSONHABER.com 'a anlattı.

"BAŞBAKAN ERDOĞAN EMREDİYOR, VEKİLLER YAPIYOR"

13 ilin büyükşehir yapılmasına ilişkin tasarının bir bölünme yasası olduğunu öne süren Oğan, "Yoğun bir çalışma durumu söz konusu ve AKP'li vekiller bir noktadan talimat alarak hareket ediyorlar" diye konuştu. Oğan, AK Partili vekillerin, Başbakan Erdoğan'ın emir ve talimatları doğrultusunda hareket ettiğini iddia ederek yumruklaşmaya kadar varan o gergin gece yarısını anlattı.

MHP'Lİ SİNAN OĞAN'LA AK PARTİ'Lİ AKSAK'IN YUMRUKLAŞTIĞI O ANLAR

MHP'li Sinan Oğan Meclis'teki yumruklaşmayı anlattı

MHP'Lİ SİNAN OĞAN'LA AK PARTİ'Lİ AKSAK'IN YUMRUKLAŞTIĞI O ANLAR

İşte MHP'li Oğan'ın anlatımıyla Meclis'te yaşananlar:

"SOĞUKKANLILIĞINI KORUYAN BİRİSİYİM AMA.."

"Ben yıllardır stratejik araştırma merkezlerinde çalıştım, birçok gergin ortamda bulundum. En aykırı meselelerin dahi konuşulmasından yana olan bir kişiyim. Ve bulunduğum her platformda seviyeyi sürekli korudum, korumaya çalıştım. Görüşmeler sırasında Lütfü Türkkan vekilimiz tartışma çıkınca milletvekili yeminini hatırlatarak 'Namus ve şeref' hatırlatması yaptı. Bu sözler üzerine vekilimize kınama cezası verildi.

"ŞEREFSİZ, HAYVAN" DİYE HAKARETLER EDİLDİ

Ancak bu tartışmalar sırasında AK Parti Grup Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı partimize ve milletvekillerimize küfürler etti. Ağza alınmayacak sözler söyledi. Bazı AK Partili vekiller 'şerefsiz, hayvan' kelimelerini kullandı. Normalde bu sözleri sarf edenlere 3 oturum ceza verilmesi gerekiyor. Ancak Meclis Başkanı bu sözlerin ceza alıp almamasını oylamaya sunuyor ve haliyle çoğunluğu elinde olan AK Parti, bu hakaretleri ve küfürleri aklıyor. Ve bunları aklarken 'Evet o sözleri söyledik iyi ki söyledik, böyle de aklarız' diyorlar. Eğer bu hakaretleri edenlerin vicdanları sızlamıyorsa ve hakaretlerini aklıyorlarsa bu görüntüler de reva.

AK PARTİ'NİN KADROLU KÜFÜRCÜSÜ

TBMM'de öyle bir yoğun çalışma ortamı var ki ben yemek yiyip ellerimi yıkamadan adım anons ediliyor konuşma yapmam için. Bu atmosferde çalışıyoruz. Ben kürsüye çıktıktan sonra AK Parti'nin kadrolu küfürcüsü Muhyettin Aksak tepki göstermeye başladı. Şahsıma yönelik bir küfür yoktu. Benim gibi sakin bir adamı dahi zıvanadan çıkardılar. İnsanlarımız bizi oraya kavga edelim diye göndermedi. Üzgünüm yaşananlardan ötürü. Keşke farklı bir iç tüzük hazırlansa ve daha rahat bir çalışma ortamı yaratılsa."

TBMM'DEKİ GERGİN ANLAR MECLİS TUTANAKLARINA ŞU SATIRLARLA GEÇTİ


SİNAN OĞAN (Devamla) – Nedir bu hâliniz?
NUREDDİN NEBATİ (İstanbul) – Kendine gel! Allah'ı ne karıştırıyorsun? Biz Allah'tan korkarız, senin gibi değiliz.
SİNAN OĞAN (Devamla) – Nedir bu hâliniz?
BAŞKAN – Sayın Oğan, lütfen ya! Lütfen Sayın Oğan…
SİNAN OĞAN (Devamla) – Nedir bu hâliniz sizin? (AK PARTİ sıralarından gürültüler)
FİKRİ IŞIK (Kocaeli) – Allah'tan korkan böyle bir şey konuşmaz!
OKTAY VURAL (İzmir) – Sayın Başkan… Sayın Başkan, müdahale edin.
SİNAN OĞAN (Devamla) – Konuşmayın! Konuşmayın! Aklınızı başınıza alın! Recep Tayyip Erdoğan korkusu sizde Allah korkusundan da öteye gitmiş. Memleketi bölecek yasaları sabaha kadar getirmişsiniz burada dayıyorsunuz. (AK PARTİ sıralarından gürültüler) Konuşmayın! Konuşmayın!
MUHYETTİN AKSAK (Erzurum) – Yazıklar olsun sana!
MEHMET ERDOĞAN (Muğla) – Otur yerine!
SİNAN OĞAN (Devamla) – Yazıklar sana olsun! Otur yerine…
MUHYETTİN AKSAK (Erzurum) – Tu, tu! Sen ne biçim Müslümansın?
(Iğdır Milletvekili Sinan Oğan AK PARTİ sıralarına doğru yürüdü)
BAŞKAN – Lütfen… Sayın Oğan… Sayın Oğan, lütfen…
(AK PARTİ ve MHP milletvekilleri arasında karşılıklı laf atmalar, gürültüler)