Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
0
0.00%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C
  Muharrem İnce özür dileyerek fidan dikti

  Muharrem İnce özür dileyerek fidan dikti

  Muharrem İnce, Yalova'da köprülü kavşak yapımı için ağaçların kesildiği bölgeye giderek fidan dikti.
  • 29.11.2014 - 10:00

  muharrem ince

  Yalova’da köprülü kavşak yapımı için ağaçların kesildiği bölgede inceleme yapan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, "Ben milletvekiliysem, belediye de CHP’deyse 1800 çınar ağacı dikilecek bu şehre" diye konuştu.

  Muharrem İnce özür dileyerek fidan dikti İZLE

  Ağaçların kesildiği bölgede gazetecilerin sorularını yanıtlayan İnce şunları söyledi:

  ''SORUMLULUK BANA AİTTİR''

  "Ben bu kararın ne imza atanıyım, ne uygulayanıyım, ne yapanı, ne keseniyim ama ben Yalova'nın milletvekiliyim. Belediye Başkamızla da aynı partinin üyesiyim. Dolayısıyla bir yetkim, imzam ve onayım olmamasına rağmen kendimi siyaseten sorumlu görüyorum. Sorumluluk bana aittir. Ben milletvekili olarak bunu bilmeliydim. Milletvekili olarak sorumluluğu üzerime alacağım, başka bir şansım yok.

  Muharrem İnce özür dileyerek fidan dikti #2

  ''BÜTÜN İNSANLIKTAN ÖZÜR DİLİYORUM''

  Sadece Yalovalılardan değil, Türkiye'deki yurttaşlarımızdan değil, bütün insanlıktan özür diliyorum. Bir ağaç için gençlerimiz canını verirken, gözleri çıkarılırken, kafa travması geçirirken, Validebağ'da, Yırca’da insanlar direniş sergilerken, 200 metre mesafede bir ağacın dalı için köşkü yürüten Atatürk'ün kentinde, Yalova'da böyle bir olayla anılmak, Yalova’nın bu şekilde gündeme gelmesinden son derece üzgünüm. Karayollarının tehdidini ne yazık ki belediyemiz ciddiye almıştır. Bu tehdide belediyemiz ne yazık ki boyun eğmiştir. ‘Bunları kesmezseniz projeyi iptal ederiz’ bu tehdittir. Şık olmamıştır. Bunu telafi edeceğiz, başka şansımız yok.''

  Muharrem İnce özür dileyerek fidan dikti #3

  1800 ÇINAR AĞACI DİKİLECEK

  Kesilen ağaçların yerine yenilerinin dikileceğini de bildiren İnce, "Burada 18 çınar ağacı var, uzun ömürlü olarak kesilen. 168 ağaç değil. 18 çınar ağacı kesilmiş. 18 çınar ağacının yerine 1800 çınar ağacı dikilecek bu şehirde. Ben milletvekiliysem, belediye de CHP’deyse 1800 çınar ağacı dikilecek bu şehre. Hatta bugün hemen başlayacak, en az 5 yaşından büyük olmak üzere ağaçlar" diye konuştu.

  Muharrem İnce özür dileyerek fidan dikti #4

  Muharrem İnce özür dileyerek fidan dikti #5


  Görüş Bildir