Petrol
93.01
0.08%
Euro
18.2776
0.00%
Dolar
17.9492
0.01%
Altın
1.017
0.07%
Borsa
298
2.29%
Bitcoin
423.877
-1.97%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 25 C
  Murat Hazinedar hakkındaki iddialara cevap verdi

  Murat Hazinedar hakkındaki iddialara cevap verdi

  Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, açıklama yaparak hakkında çıkan iddiaları yalandı.
  • AA
  • 17.07.2015 - 18:49

  Ramazan Bayramı dolayısıyla memleketi Fatsa'ya giden Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, gazetelerde kendisiyle ilgili çıkan haberler nedeniyle basın toplantısı düzenledi.

  Şahsı ve eşi hakkındaki haberlerin, itibarsızlaştırma amacıyla kaleme alındığını savunan Hazinedar, 2014 yılında Beşiktaş belediye başkanı seçildiğinde mal varlığı beyanında bulunduğunu, şu anda mal varlığında bir artış olmadığını söyledi.

  Murat Hazinedar hakkındaki iddialara cevap verdi #1

  "MERCEDES'İ SATIP RANGE ROVER ALDIK"

  Hazinedar, Türkiye'de siyasetin ve siyasetçinin itibarının yerin altına doğru gittiği bir noktada olduğunu belirterek, "Hakkımızda çıkan iddialar, Beşiktaş'ta bir gayrimenkulün alınmış olması ve ayrıca sevgili eşimin arabasıdır. Eşimin arabası 2000'li yılların başından itibaren bellidir. Belediye başkanı olmadan önce eşimin arabası 2014 model bir cipti. Bu arabayı satıp başka cip aldık. Yani bir mercedes cipi satıp range rover marka cip aldık" ifadelerini kullandı.

  Murat Hazinedar hakkındaki iddialara cevap verdi #2

  İDDİALARI KABUL ETMEDİ

  Hazinedar, Beşiktaş Belediye Başkanı olunca Beşiktaş'a taşınmak için bir ev aldıklarını dile getirerek, "Ben belediye başkanı olduktan sonra bu evde en ufak bir imar değişikliği olmamıştır. Yeni hiçbir küçücük katma değer yapılmamıştır. Kendime yönelik bir imtiyaz olmamıştır. Yani iddia edilen şey, gerçek dışıdır" dedi.

  PAZARTESİ YASAL MÜRACAAT YAPACAK

  Hazinedar, hakkında yargısal ve idari denetimin yapılmasını bizzat talep edeceğini ifade ederek, şunları kaydetti: "Dolayısıyla pazartesi günü itibarıyla gerekli yasal müracaatları yapacağız. Ayrıca sayın genel başkanım nasıl kendi mal varlığı ile ilgili gerekli müracaatları yapıp yargısal ve idari her türlü denetimi talep ettiyse, aynı şekilde bizde pazartesi günü dilekçemizi verip yargısal ve idari denetimin yapılmasını bizzat talep edeceğiz. Aynı zamanda uluslararası bir denetim kuruluna başvurarak mal varlığımızın denetimini talep edeceğiz."

  Murat Hazinedar servetine servet kattı haberi

  Murat Hazinedar hakkındaki iddialara cevap verdi #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir