Petrol
110.99
0.19%
Euro
17.3259
1.70%
Dolar
16.1314
1.29%
Altın
967.9
2.01%
Borsa
2375
-0.25%
Bitcoin
477.381
1.10%
20ºC
İstanbul
Bulutlu 20 C
  Murat Hazinedar'ı karşılayan işçiler CHP gündeminde

  Murat Hazinedar'ı karşılayan işçiler CHP gündeminde

  CHP'li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar için yapılan 'umre dönüşü karşılama töreni' parti yönetimini kızdırdı.
  • Haber Merkezi
  • 11.03.2016 - 14:26

  Ankara milletvekili Aylin Nazlıaka'nın CHP'den ihracına yol açan "Atatürk'ü kim indirdi" tartışmalarının ardından, bir 50 gün daha sürecek yeni bir tartışmanın kapısı da aralandı..

  CHP'DE YENİ TARTIŞMA, İŞÇİLERİ ORAYA KİM GETİRDİ

  Umre dönüşünde yüzlerce işçi tarafından kendini havaalanında karşılatan CHP’li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, partide tartışmalara yol açtı.

  Murat Hazinedar ı karşılayan işçiler CHP gündeminde #1

  PARTİ YÖNETİMİ RAHATSIZ OLDU

  Genel Merkez, işçilerin havalimanına götürülmesini yakın takibe aldı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de Hazinedar’a tepki gösterdi ve “İşçilerin oraya götürülmesi doğru değil, görünce çok ciddi rahatsızlık duydum” dedi.

  Murat Hazinedar ı karşılayan işçiler CHP gündeminde #2

  MİTİNG GİBİ 'UMREDEN DÖNÜŞ'

  Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, iki hafta önce Umre’ye gitmiş ve dönüşünde havalimanında kendisini, aralarında taşeron belediye işçilerinin de olduğu yüzlerce kişi karşılamıştı. İşçilere hitaben konuşma da yapan Hazinedar, fotoğraflarını da sosyal medya hesabından paylaşmıştı. İşte bu görüntüler parti yönetiminin tepkisine neden oldu.

  RAHATSIZ OLDUM

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CNN Türk ekranlarında Umre’den dönüş görüntülerini eleştirdi. CHP’li Özel, şunları söyledi: “Ben şimdi nasıl Soma’daki işçilerin, nasıl Manisa’daki AKP mitingine kendi iradeleriyle gittiklerine inanmıyorsam, o işçilerin de kendi iradeleriyle Umre’den başkan karşılamaya gittiklerine inanmıyorum. O işçilerin oraya götürülmesi de doğru değil. Bu işlerle ilgilenen partinin organı oraya bakmalıdır ve baktıklarını da biliyorum. Çok ciddi rahatsızlık duydum görünce. Kendi kendine dönmeliydi bu da haber olmamalıydı.”

  Murat Hazinedar ı karşılayan işçiler CHP gündeminde #3

  PANKARTLI KARŞILAMA

  28 Şubat’ta dönüş yapan belediye başkanı, işçilerin, “Alınteri ve emege değer veren Türkiye’nin yükselen Beşiktaş Belediye Başkanı Sn Av. Murat Hazinedar hoş geldiniz” pankartı ile karşılanmıştı. Hazinedar da işçilerin karşılamasından duyduğu memnuniyeti dile getirip ”Kutsal topraklardan İstanbul’a döndük. Emekçi kardeşlerim beni havalimanında karşıladılar, çok mutlu oldum. Bu yolculuk uzun bir yolculuk emekçi kardeşim. Bu yolculuk özgürlükçü düşünceyi Türkiye’ye yayma yolculuğudur” demişti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir