Mustafa Koç kimdir

Mustafa Koç

Geçirdiği kalp krizi sonrası, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Mustafa Koç'un 56 yıllık yaşam öyküsü. Mustafa Koç iş dünyasının en renkli simalarından biriydi..

Mustafa Vehbi Koç, 1960 yılında dünyaya geldi. Koç Ailesi’nin 3. kuşak üyesi..

İsviçre’de Lyceum Alpinum Zuoz’u yatılı olarak bitirdi. Ardından ABD’de George Washington Üniversitesi İşletme Bölümü'nü okudu. 1984 yılında buradan mezun oldu.

MUSTAFA KOÇ KİMDİR - FOTO GALERİ

ÇALIŞMA HAYATI

İş hayatına 1984 yılında Tofaş’ta Müşavir olarak başladı. Ram Dış Ticaret’te Satış Müdürlüğü ve Satış Genel Müdür Yardımcılığı yaptı.

1992 yılında Koç Holding’de sırasıyla "Başkan Yardımcılığı, Başkan, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği" yaptı.

2003 yılında geçtiği Koç Holding’de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyordu.

İTALYA DEVLET NİŞANI İLE ÖDÜLLENDİRİLDİ

Koç, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yüksek İstişare Kurulu Onursal Başkanı, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Üyesi ve Finlandiya İstanbul Fahri Konsolosu’dur.

Ayrıca 2005 yılında İtalya Hükümeti tarafından “Cavaliere D’Industria” nişanı ile ödüllendirildi.

Mustafa V. Koç, Vehbi Koç Vakfı’nın Yönetim Kurulu ve Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV) Mütevelli Heyeti Üyesi, Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyesi ve İstanbul Golf Kulübü Başkanı idi.

KALP KRİZİNE YENİK DÜŞTÜ

Evli ve iki kız çocuğu babası Mustafa Koç, 21 Ocak 2016 tarihinde geçirdiği kalp krizi nedeniyle 56 yaşında hayata veda etti.