Euro
10.355
-0.75%
Dolar
8.8385
-0.31%
Altın
496.83
-0.45%
Borsa
1.392
0.55%
Bitcoin
386.887
0.57%
25ºC
İstanbul
Güneşli 25 C
  Necdet Özel görevini Hulusi Akar’a teslim etti

  Necdet Özel görevini Hulusi Akar’a teslim etti

  Genelkurmay Başkanlığına atanan Orgeneral Hulusi Akar, görevini törenle Orgeneral Necdet Özel'den devraldı.
  • 18.08.2015 - 23:04

  hulusi akar

  Genelkurmay Başkanlığı Karargahındaki komuta devir-teslim töreni, Türk Silahlı Kuvvetlerinin faaliyetlerinin anlatıldığı kısa filmin barkovizyondan sunulmasının ardından başladı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.

  Törende 28. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in özgeçmişi fotoğraflar eşliğinde barkovizyondan sunulmasından sonra, emeklilik kararnamesi okundu.

  AKAR'IN ATAMA KARARNAMESİ OKUNDU

  Daha sonra 29. Genelkurmay Başkanı olan Orgeneral Hulusi Akar'ın özgeçmişi barkovizyondan fotoğraflar eşliğinde sunuldu, ardından Orgeneral Akar'ın atama kararnamesi okundu.

  OMUZUNA DOKUNARAK "BAŞARILAR" DEDİ

  Orgeneral Özel, Genelkurmay Başkanlığına atanan Orgeneral Akar'a Genelkurmay Başkanlığı birlik sembolünü taktı. Orgeneral Özel, birlik sembolünü takmasının ardından Akar'ın omuzuna dokunarak başarı dileklerini iletti.

  Necdet Özel görevini Hulusi Akar’a teslim etti #2

  Necdet Özel görevini Hulusi Akar’a teslim etti #3

  Necdet Özel görevini Hulusi Akar’a teslim etti #4

  Genelkurmay Başkanlığı görevini devralan Orgeneral Hulusi Akar, kendilerine duyulan güvene layık olabilmek için silah arkadaşlarıyla birlikte büyük azim ve kararlılıkla çalışacaklarını dile getirdi.

  Necdet Özel görevini Hulusi Akar’a teslim etti #5

  "ALLAH UTANDIRMASIN"

  Bütün TSK personeline, komutanlarına ve öğretmenlerine şükranlarını sunan Akar, sözlerini “En büyük takdir güvenilmek, en büyük başarı da bu güvene layık olmaktır anlayışıyla, ölürsek şehit, kalırsak gazi diyerek gideceğimiz bu yolda Allah utandırmasın” ifadeleriyle tamamladı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir