Petrol
111.09
1.82%
Euro
17.5295
-1.67%
Dolar
16.5428
-2.02%
Altın
969.59
-2.27%
Borsa
2529
-0.97%
Bitcoin
349.295
-3.37%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C
  Necdet Özel Gül'ün verdiği yemeğe eşiyle katıldı

  Necdet Özel Gül'ün verdiği yemeğe eşiyle katıldı

  Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, Gül'ün Köşk'te verdiği yemeğe eşiyle katıldı.
  • 06.03.2013 - 01:00

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Ürdün Kralı 2. Abdullah ve eşi kraliçe onuruna Çankaya Köşkü'nde verdiği akşam yemeğinde, son döneme damgasını vuran türban hassasiyeti çerçevesinde bir ilk daha yaşandı. Gül'ün cumhurbaşkanı seçilmesinden sonra eşiyle birlikte verdiği resmi bir yemeğe ilk kez bir genelkurmay başkanı eşiyle birlikte katıldı.

  Gül Ürdün Kralı 2. Abdullah onuruna yemek verdi

  ÇANKAYA'DA BİR İLK

  Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel, eşi Neriman Kamuran Özel ile Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün verdiği resmi yemeğe katılarak, Gül döneminde resmi yemeğe eşiyle katılan ilk genelkurmay başkanı oldu.

  Necdet Özel Gül ün verdiği yemeğe eşiyle katıldı #1

  EŞİYLE KATILDI

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Ürdün Kralı 2'nci Abdullah onuruna Çankaya Köşkü'nde akşam yemeği verdi. Cumhurbaşkanı Gül ve eşi Hayrünnisa Gül ile Kral Abdullah ve eşi Kraliçe Rania, davetlileri Büyük Resepsiyon Salonu'nun girişinde karşıladı. Yemeğe Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, eşi Neriman Kamuran Özel ile katıldı.

  BAŞBAKAN ERDOĞAN YEMEĞE KATILMADI

  TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve eşi Neriman Kamuran Özel, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve eşi, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve eşi, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, Savunma Sanayii Müsteşarı Murad Bayar, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, aralarında Bülent Eczacıbaşı'nın da bulunduğu iş adamları ve çok sayıda Ürdünlü iş adamı ile diğer davetliler katıldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise yemeğe katılmadı.

  Necdet Özel Gül ün verdiği yemeğe eşiyle katıldı #2

  KÖŞK'Ü GEZDİLER

  Hayrünnisa Gül, bugün onuruna verdiği öğlen yemeğinin ardından ise Kraliçe Raina'ya Çankaya Köşkü'nü gezdirdi. Türkiye'nin son yıllarda kaydettiği gelişmeyi çok etkileyici bulduğunu söyleyen Rania, bu değişimin Çankaya Köşkü'ne de yansıdığını vurguladı. Daha önce ülkemize yaptığı ziyareti hatırlatan Kraliçe Rania, Çankaya Köşkü'nü tanımakta güçlük çektiğini belirtti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir