Dolar
7.6582
0.4301%
Euro
8.9072
0.0449%
Altın
1861.75
-0.3271%
Borsa
1124.17
0.4117%
G. Altın
458.493
0.117%
Bitcoin
82269.16
1.0116%
23ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 23 C
  Neşet Ertaş'ın Leyla'sı mezarının başına gitti

  Neşet Ertaş'ın Leyla'sı mezarının başına gitti

  Dün toprağa verilen Neşet Ertaş'ın eski eşi Leyla Ertaş, "Bozkırın Tezenesi"nin mezarını ziyaret etti...
  • 27.09.2012 - 15:51

  Neşet Ertaş ın Leyla sı mezarının başına gitti #1

  Ünlü ozan Neşet Ertaş'ın 10 yıllık evliliğinin ardından ayrıldığı ve ayrılık döneminde dillere pelesenk olan türkülerini yazdığı eski eşi Leyla, bugün ustanın mezarını ziyaret etti.

  Neşet Ertaş, babası Muharrem Ertaş ile bu evlilik konusunda atışan ve babasını bile karşısına alarak evlendiği büyük aşkı için en içli türkülerini yapmıştı.

  Ertaş'ın Leyla adlı eseri daha sonra pek çok sanatçı tarafından da yorumlandı.

  HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

  BABASIYLA ATIŞMIŞTI

  İzmir'de vefat eden ve dün vasiyeti gereği babası Muharrem Ertaş'ın ayak ucuna defnedilen "Bozkırın Tezenesi" lakaplı Türk halk müziği sanatçısı Neşet Ertaş'ın ailesi ve yakınları, sanatçının mezarını ziyaret ederek dua okudu. Ünlü sanatçının uğruna babasıyla fikir ayrılığı yaşadığı ve adına türkü bestelediği eski eşi Leyla Ertaş da sanatçı için dua etti.

  Neşet Ertaş ın Leyla sı mezarının başına gitti #2

  Neşet Ertaş'ın ağabeyi Necati Ertaş, eski eşi Leyla Ertaş, kızı Döne Ertaş, oğlu Hüseyin Ertaş, kız kardeşi Nadiye Ertaş ile abdal geleneğini Kırşehir'de sürdüren akrabaları, sabah erken saatlerde Bağbaşı Mezarlığı'na gelerek Yasin-i Şerif okudu.

  ESKİ EŞE GÖZYAŞI DÖKTÜ

  Sanatçı için birlikte dua okuyup gözyaşı döken eski eşi ve yakınları, gazetecilerden ziyaretten görüntü alınmamasını istedi.

  Sanatçının İbrahim Özdemir isimli arkadaşı da üzerinde 'Neşet' yazılı bir taşı mezarının başucuna bıraktı. Özdemir, sanatçının vasiyeti üzerine taşı köyünün dağlarından getirdiğini belirtti.

  Türk halk müziği sanatçısı Bayram Bilge Tokel, Neşet Ertaş'ı kelimelerle anlatmanın ve onun dostluğunu kazanmanın çok zor olduğunu dile getirdi.

  Neşet Ertaş ın Leyla sı mezarının başına gitti #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir