Euro
10.795
0.42%
Dolar
9.2396
0.3%
Altın
530.88
0.59%
Borsa
1.433
0%
Bitcoin
593.035
-0.37%
11ºC
İstanbul
Açık 11 C
  Erdoğan'dan özür dileyen Netanyahu fotoğrafı

  Erdoğan'dan özür dileyen Netanyahu fotoğrafı

  Michael Oren, İsrail Başbakanı Netanyahu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan nasıl özür dilediğini açıkladı.
  • 25.06.2015 - 04:19

  İsrail'in eski ABD Büyükelçisi Michael Oren'in 2009-2013 arasında Washington'da görev yaptığı sırada yaşadıklarını anlattığı Ally isimli kitap yayınlandı.

  Kitapta Mavi Marmara krizi ardından İsrail Başbakanı Netanyahu'nun o dönem Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan'dan nasıl özür dilediğinin detaylarına da yer verildi.

  CLİNTON BASKI YAPTI

  Michael Oren'in kitabına göre İsrail'in Mavi Marmara saldırısının ardından dönemin ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'ya Türkiye ile ilişkilerin düzeltilmesi için baskı yaptı.

  ERDOĞAN'DAN ÖZÜR DİLEYEN NETANYAHU FOTOĞRAFI

  Clinton, Netanyahu'ya Türkiye'den özür dilenmesinin Başkan Barack Obama için kişisel önemi olduğunu söyledi. Obama'nın İsrail'in özür dilemesi için yaptığı baskılar Mart 2013'te Tel Aviv gezisine kadar devam etti. Oren'in kitabında ilk kez Netanyahu'nun Obama'nın yanındayken 23 Mart 2013'te dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'dan özür dilerken halini gösteren bir fotoğraf da bulunuyor.

  Erdoğan dan özür dileyen Netanyahu fotoğrafı #1

  Oren özür anlarını, "Obama ve Netanyahu aralarında küçük bir masa ve telefon olduğu halde karşılıklı oturdular. Obama, Erdoğan'a 'Dostum Recep' dedi. Obama ve Netanyahu telefonu kapadı ve herkes ayaklarını uzattı, sevinmeye başladı. El çakışmalar, sarılmalar vardı" şeklinde anlattı.

  İsrail'in eski ABD Büyükelçisi Michael Oren;

  Erdoğan dan özür dileyen Netanyahu fotoğrafı #2


  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir