Euro
10.1443
0.07%
Dolar
8.5547
0.08%
Altın
496.91
0.03%
Borsa
1.361
0.09%
Bitcoin
342.635
4.21%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C
  New York Times'a Berkin Elvan ilanı diyaloğu

  New York Times'a Berkin Elvan ilanı diyaloğu

  Dün New York Times'a Berkin Elvan için ilan veren Gezicilerin Facebook'ta yaptıkları bir yazışma, asıl amacı gözler önüne serdi.
  • 15.03.2014 - 17:36

  New York Times a Berkin Elvan ilanı diyaloğu #1

  Geziciler, New York Times gazetesine tam sayfa ilan vermek amacıyla bir kampanya başlattı. Kampanyayla 59 bin doların üzerinde bir para toplandı ve ilan dün New York Times gazetesinde tam sayfa yayımlandı.

  New York Times a Berkin Elvan ilanı diyaloğu #2

  İlan yayımlandıktan sonra ise Geziciler kendi içlerinde bir tartışmaya girdiler. "Berkin Elvan için adalet yok" başlığıyla verilen ilanda İstanbul ve Gezi kelimelerinin hiç geçirilmemesi sosyal medyada eleştirildi. Bazı Gezici yazarlar da ilanı beğenmeyince paranın geri kalın kısmının nereye gittiğini sorgulamaya başladı.

  "AMAÇ TAYYİP'E ÇAKMAK"

  Son olarak ise Berkin ilanını tasarlayan Oltaç Ünsal ile başka bir Gezicinin Facebook diyalogları dikkatlerden kaçmadı. İkili arasında geçen konuşma, Gezicilerin asıl derdinin Berkin Elvan olmadığını açıkça ortaya koyar gibiydi. Facebok yazışmasında bir Gezici, ilanı tasarlayan Ünsal'a, Berkin'in ailesinin maddi durumuna dikkat çekerek, parayı onlara vermenin daha uygun olacağını söylüyor. Berkin'in ailesinin durumuna kayıtsız kalan Ünsal ise "Amacımız Tayyip'e çakmak" diyerek asıl niyeti açık ediyor.

  İşte o yazışma;

  New York Times a Berkin Elvan ilanı diyaloğu #3

  Berkin Elvan'ın cenazesini on binler uğurluyor - izle

  New York Times a Berkin Elvan ilanı diyaloğu #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir