Petrol
95.7
-0.63%
Euro
18.3636
0.47%
Dolar
17.9544
0.31%
Altın
1.033
-0.02%
Borsa
2794
0.00%
Bitcoin
417.775
-2.59%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 24 C

  Nişantaşılılar düğünlerden rahatsız

  Nişantaşı Hüsrev Gerede Caddesi'ndeki Şişli Öğretmenevi ve İTÜ Sosyal Tesisleri'ndeki düğünler mahalle sakinlerini rahatsız ediyor.
  • Haber Merkezi
  • 21.08.2017 - 07:41
  Nişantaşılılar düğünlerden rahatsız

  İstanbul Nişantaşı’ndaki Hüsrev Gerede Caddesi’ndeki gürültü kâbusu, bu yıl da çevre sakinlerini canından bezdirdi. Cadde üzerinde bulunan İTÜ Sosyal Tesisleri’ndeki restoran ve bitişiğindeki Şişli Öğretmen Evi’nde, neredeyse her akşam ayrı bir düğün veya sünnet organizasyonu gerçekleştiriliyor.

  İKİ MEKANDAN DA MÜZİK SESLERİ YÜKSELİYOR

  Gazete Habertürk'ten Uzay Kesmen'in haberine göre; bölge 2 ayrı mekândan aynı anda yükselen müzik sesleriyle inlerken, mahallelinin sorunun çözülmesi için bugüne kadar gösterdiği tüm çabalar sonuçsuz kalmış. Durumu yerinde gözlemlemek için cumartesi akşamı gittiğimiz Nişantaşı’nda, İTÜ Sosyal Tesisleri ve Şişli Öğretmen Evi’ne 200 metre uzaklıktan bile davul-zurnalı ve canlı müzikli eğlenceyi duyuyoruz. Öyle ki şu sıcak günlerde, sosyal tesislerin etrafındaki binalarda açık cam kalmamış. Gelin ve damat dans ederken, tüm çevre ‘Tavukları Pişirmişem’ ve ‘Ankara’nın Bağları’ ile adeta inliyor.

  Nişantaşılılar düğünlerden rahatsız #1
  Şişli Öğretmenevi

  ŞİŞLİ BELEDİYESİ ÇÖZÜM GETİRMİYOR

  Gürültüden yakınan bir mahalle sakini, “Burada her yaz bu sorunu yaşıyoruz. İki organizasyondan yükselen müzik sesleri birbirine karışıyor.” diyor. Vatandaşlar, çeşitli platformlarda gündeme getirilmesine rağmen Şişli Belediyesi’nin soruna bir çözüm getirememesinden şikâyetçi. İTÜ, bölgedeki yurtta kalan öğrencilerinin rahatsızlığını da dikkate almıyor.

  Nişantaşılılar düğünlerden rahatsız #2
  İTÜ Maçka Kampüsü Sosyal Tesisleri


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir