Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
473.590
0.02%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C

  Numan Kurtulmuş görevini devretti

  Başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ekonomi İşleri Başkanlığı görevini Mehmet Muş'a devretti.
  • 30.08.2014 - 16:44
  Numan Kurtulmuş görevini devretti

  Numan Kurtulmuş görevini devretti #1

  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “AK Parti Ekonomi İşleri Başkanlığı, Türkiye’nin ekonomisi ile ilgili mutfak çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürdü. Mehmet kardeşimiz de bundan sonraki dönemde çok güzel çalışmalara imza atacak” dedi.

  MEHMET MUŞ'A DEVRETTİ

  AK Parti Merkez Karar ve Yürütme Kurulu (MKYK) Toplantısı’nda alınan kararlar doğrultusunda Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Ekonomi İşleri Başkanlığı görevini İstanbul milletvekili Mehmet Muş’a devretti. AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleşen devir teslim töreninde Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş ve İstanbul milletvekili Mehmet Muş hazır bulundu.

  "HER ZAMAN DESTEK OLMAYA HAZIRIZ"

  Devir teslim töreninde açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş şu sözleri ifade etti: “Bakanlar Kurulu açıklandı ve devir teslim törenleri yapıldı. MKYK’da yapılan değişikliklerle benden boşalan Ekonomi İşleri Başkanlığını Mehmet Muş, arkadaşımıza devir ediyoruz. Mehmet kardeşimiz Türkiye’nin ekonomik meselelerini gayet iyi bir şekilde yakinen takip eden, bilen genç arkadaşlarımızdan birisidir. Biz her zaman kendisine destek olmaya hazırız.

  "KENDİSİNİ TEBRİK EDİYORUM"

  Burada kendisi, arkadaşları kuracakları ekiple Türkiye ekonomisinin geleceği ile ilgili projeleri hazırlayacaktır. Bizim dönemimizde şuna gayret ettik. AK Parti Ekonomi İşleri Başkanlığı, Türkiye’nin ekonomisi ile ilgili mutfak çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürdü. Kamuoyuyla paylaştığımız raporlar oluştu. Mehmet kardeşimiz de bundan sonraki dönemde çok güzel çalışmalara imza atacak. Türkiye ekonomisinin geleceği le ilgili üretim esaslı, paylaşım, istihdamı geliştirme esaslı ve ihracatı geliştirme esaslı ekonomik görüşleri, projeleri kamuoyuna onun vasıtasıyla paylaşmış olacak. Ben kendisini tebrik ediyorum”

  "SIKI BİR ÇALIŞMA İÇERİSİNDE OLACAĞIZ"

  Törende açıklama yapan İstanbul Milletvekili Mehmet Muş ise, “Bizler de Türkiye’nin büyümesi noktasında 12 yılda elde ettiği kazanımların üzerine daha yenilerini de ekleyerek Türkiye’nin üretim gücünü daha da artırarak, ekonominin katma değer üretim kapasitesinin çok daha yukarılara çıkması için hükümetimiz ve ilgili bakanlıklarla daha sıkı bir çalışma içerisinde olacağız. Türkiye 2023 hedeflerini mutlaka yakalayacaktır. Bu kutlu yürüyüşte hiçbir sıkıntıya düşmeden, hiçbir açığa düşmeden hedefine ulaşacaktır. AK Parti de güçlü bir kadro var” dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir