Nur Serter'den Aygün'ün açıklamalarına ilk yorum

Nur Serter'den Aygün'ün açıklamalarına ilk yorum

ENSONHABER.COM/ÖZEL CHP'de Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün Dersim tartışmasının fitilini ateşleyen sözlerini eleştiren ve CHP Genel Başkanı tarafından "Samimi CHP'li olmamakla" suçlanan CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, Genel Merkezi'i "Tutarlı olmamakla" suçlamıştı.

Aygün'ün bu çıkışlarını eleştiren parti içindeki isimlerden CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, Aygün'ün kaçırılması ve ardından yaptığı açıklamalarıEnsonhaber.com'a değerlendirdi. Serter, Aygün'ü açıktan eleştirmekten kaçındı. CHP liderinin dünkü kınama açıklamaları üzerinden eleştirilerini sıraladı. Serter, Aygün'ün ifadeleriyle ilgili özellikle yorum yapmaktan kaçındı.

Nur Serter, Hüseyin Aygün'ün daha önceki bir çok çıkışına tepki göstermişti.

TARTIŞMA YARATAN İFADELER: SARILIP ÖPEREK UĞURLADILAR

Hüseyin Aygün'ün PKK tarafından kaçırılması ve 48 saat sonra serbest bırakılması sonrası yaptığı açıklamalara başta AK Parti olmak üzere
bazı çevrelerden tepkiler gelmişti. Aygün'ün 'Serbest bırakmanda önce sarılıp
öperek uğurladılar. Abi bizi unutma dediler' sözleri eleştirilere neden
olmuştu.

VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ!..

SERTER: KINAMA İFADESİ YETERSİZ

Konuyla ilgili Ensonhaber.com'un sorularını yanıtlayan Nur Serter, 'PKK'nın bütün eylemleri lanetlenmelidir. Kınama ifadeleri böylesi bir olay için yetersiz ve hafif kalmıştır. Sayın vekilin açıklamalarında ne demek istediğini ben yorumlamak istemiyorum. Hüseyin Agün o bölgede siyaset yapan bir vekilimiz. Tehdit altında da olabilir.' diye konuştu.

Nur Serter şunları söyledi;

SIKINTILI BİR SÜREÇ YAŞANDI

Bu süreçte böyle bir polemiğin içine girmek istemiyorum. Ciddi bir sıkıntılı ve stresli bir süreç yaşanmıştır. Bu konudaki görüşleri kendisi değerlendirmeli.

Benim görüşüm; PKK, sadece bu eylemiyle ilgili değil bütün eylemleriyle lanetlenmesi gereken bir örgüttür. Bu son olay sonrası kınama ifadeleri falan da hafif kalmıştır. PKK bütün yaptıklarıyla döktüğü kanla milletin seçtiği vekili kaçırmasıyla lanetlenmesi gereken bir örgüttür.

BÖLGEDE SİYASET YAPAN BİR VEKİL

Hüseyin Aygün'ün ifadeleriyle ilgili değerlendirmeleri kendisi yapsın. Hangi
amaçla bu değerlendirmeleri yaptı kendisi değerlendirsin. Bu açıklamaları tamamen dinlemedim. Televizyon izleyecek imkanım yoktu. Sadece birkaç cümlesini okudum. Kendisine nazik davaranıldığını söylemiş. Tabi o bölgede siyaset yapan birisi olarak ve tehdit alarak siyaset yapan biri olarak ben PKK'nın bu eylemini yumuşak bir şekilde karşıladığı düşüncesinde değilim.