Dolar
7.9671
0.3691%
Euro
9.4492
0.6143%
Altın
1901.9
-0.1155%
Borsa
1190.63
-0.6417%
G. Altın
487.203
0.2495%
Bitcoin
102982.54
-0.5434%
19ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 19 C
  O görüntüler Mehmet Ağar'a ağır geldi

  O görüntüler Mehmet Ağar'a ağır geldi

  Fatih Altaylı bugünkü yazısında, ceazevinde bulunan Mehmet Ağar'ın yaşadığı acıyı dile getirdi.
  • 24.08.2012 - 09:43

  O görüntüler Mehmet Ağar a ağır geldi #1

  Habertürk gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı, bugünkü yazısında ceazevinde bulunan Mehmet Ağar'ın yaşadığı acıyı yazdı.

  Susurluk Davası'nda aldığı 5 yıl hapis cezası Yargıtay tarafından onanan, yaklaşık 4 aydır Aydın’ın Yenipazar ilçesindeki K1 Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda cezasını çeken eski bakan ve Emniyet eski Genel Müdürü, DP eski Genel Başkanı Mehmet Ağar, BDP'lilerin teröristlerle kucaklaşmasının kendisine çok ağır geldiğini dile getirdi. 

  Ağar: "Şimdi beni, benim gibi bu mücadeleye kendini adamış bazı adamları cezaevine tıktılar. İçeride olmak ağır gelmiyor. Adaletin kestiği parmak acımıyor, ama bu görüntüler acıtıyor. Biz içerideyiz. Teröristlerle sarmaş dolaş olanlar gülerek poz veriyor. Bu bize ağır geliyor" dedi.

  İşte Altaylı'nın o yazısı

  CEAZEVİ DEĞİL GÖRÜNTÜLER ACITIYOR

  BAYRAMI fırsat bilip Güney'e giden dostları, "Bu kadar yakına gelmişken uğramazsak ayıp olur" diyerek Mehmet Ağar'ı da ziyaret ettiler. Dün öğleden sonra Ağar'ın bazı dostlarıyla karşılaştım. Aydın'a uğramış, Ağar'ı görmüş, sohbet etmişlerdi. "Nasıl?" diye sordum. "İyi. Bir sorunu yok" dediler.

  AĞAR'IN KEYFİ KAÇIKMIŞ

  Ama keyfi kaçıkmış. Olan bitene takmış kafayı. Gazeteleri görmek dahi istemiyormuş. Özellikle de, bu hafta gazetelerde yer alan fotoğraflara takılmış.
  BDP'li milletvekillerinin, PKK'lı katillerle sarmaş dolaş fotoğraflarına.

  BİZ İÇERDEYİZ, TERÖRİSTLERLE SARMAŞ DOLAŞ OLANLAR MECLİSTE

  "Biz bunlarla mücadeleye hayatımızı adadık. İyi kötü elimizden geleni yaptık. Çok ağır bir tabloyu, devletin lehine çevirdik. Şimdi beni, benim gibi bu mücadeleye kendini adamış bazı adamları cezaevine tıktılar. İçeride olmak ağır gelmiyor. Adaletin kestiği parmak acımıyor ama bu görüntüler acıtıyor. Biz içerideyiz. Teröristlerle sarmaş dolaş olanlar gülerek poz veriyor. Bu bize ağır geliyor" demiş.

  VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

  FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

  SÖYLEYECEK LAF YOK

  Mehmet Ağar'ın bu sözleri düşündürücü. Terörle mücadele ederken, devletin devlet gibi davranması, yasa dışı yollara sapmaması gerektiğine inandım hep.
  Devlet de terörist gibi davranmaya başlarsa terörün terörü doğurduğuna inandım.
  Ama devleti devlet yapan en yüce çatının altında görev yapanların, teröristle kucaklaşıp sarmaş dolaş olduğu yerde söylenecek laf kalmıyor.
  Devletin yasalara saygılı olmasını isteyenler, eli kanlı katillerle sarmaş dolaş olunca, haktan, hukuktan, yasadan bahsedecek halleri kalmıyor.

  Görüş Bildir