O vekiller hakkında fezleke hazırlanıyor

O vekiller hakkında fezleke hazırlanıyor

17 Ağustos'ta PKK'nın yol kesip kimlik kontrolünü yaptığı Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'ne giden ve burada yol kesen teröristlerle sohbet edip, kucaklaşan BDP'li milletvekilleri hakkında fezleke hazırlanıyor.

Van Cumhuriyet Başsavcılığı'nın "Suç ve suçluyu övmek, suçluyu bildirmemek, terör örgütü propagandası yapmak, basın yoluyla suç işlemek" suçlarından fezleke hazırladığı öğrenildi.

Hazırlanan fezleke, Adalet Bakanlığı üzerinden TBMM'ye gönderilerek soruşturma yapılabilmesi için milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılması istenecek.

SOHBET EDİP, KUCAKLAŞMIŞLARDI

Aralarında BDP Eş Genel Başkanı Gültan Kışanak, BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk, BDP Hakkari milletvekilleri Esat Canan ve Adil Kurt'un da bulunduğu bir grup BDP'li 17 Ağustos'ta PKK'nın yol kesip kimlik kontrolünü yaptığı Hakkari'nin Şemdinli ilçesinin Günyazı ve Bağlar köyleri kırsalına gitmişti. Köylere bağlı mezraları ziyaret eden siyasi parti heyeti PKK'lılar tarafından durdurulmuştu.

Konvoyu durduran PKK'lılar genel bir konuşma yaptıktan sonra BDP Eş Genel Başkanı Gültan Kışanak ve diğer milletvekilleriyle bir süre sohbet etmiş ve kucaklaşmıştı. (Habertürk)