Euro
9.7619
0.24%
Dolar
8.0924
0.05%
Altın
460.46
-0.02%
Borsa
1.377
0%
Bitcoin
446.875
-4.51%
11ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 11 C
  YÖK'ten ODTÜ rektörüne uyarı

  YÖK'ten ODTÜ rektörüne uyarı

  YÖK Başkanı Saraç, Rektör Acar'ı bugün YÖK’e davet ettiğini ve gerekli tedbirlerin alınmasını istediğini söyledi.
  • 23.12.2015 - 14:41

  YÖK ten ODTÜ rektörüne uyarı #1

  YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, ODTÜ yerleşkesinde yaşanan olaylara ilişkin, Rektör Prof. Dr. Ahmet Acar'ı bugün YÖK’e davet ettiğini ve olaylar hakkında bilgi aldığını belirtti.

  Saraç, "Olayların tekrar etmemesi için gerekli tedbirlerin alınmasını istedim. Ayrıca, konuyla ilgili yerinde incelemelerde bulunmak üzere bir YÖK Genel Kurul üyemizi de görevlendirdim" ifadesini kullandı.

  YÖK Başkanı Saraç, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda, ODTÜ yerleşkesinde son günlerde yaşanan mescit tartışmaları ve ibadetini yapmak isteyen öğrencilere yönelik bazı müdahalelerde bulunulduğu haberlerini yakından takip ettiğine değindi.

  "DİNİ VECİBELER ÖZGÜR VE GÜVENLİ BİR ORTAMDA YAPILMALI"

  Saraç, şu değerlendirmelerde bulundu:

  "Üniversitelerimizi aykırı fikirlerin barınabildiği emin bir liman haline getirme arzusunda olan bir kişi olarak bu ve benzer olaylardan üzüntü duyduğumu, yaşanan olayları kesinlikle tasvip etmediğimi belirtmek isterim. Üniversite yerleşkelerimizde tüm öğrencilerimizin her türlü dini vecibelerini özgür ve güvenli bir ortamda yerine getirebilmesi gerektiğini düşünmekteyim.

  "SALDIRIYI ÖNLE"

  Bu bağlamda, son günlerde yaşanan olayları görüşmek üzere ODTÜ rektörümüzü bugün YÖK’e davet ettim. Kendisinden yaşanan hadiseler hakkında bilgi aldım. Olayların tekrar etmemesi için gerekli tedbirlerin alınmasını istedim. Ayrıca, konuyla ilgili yerinde incelemelerde bulunmak üzere bir YÖK Genel Kurul üyemizi de görevlendirdim."

  ODTÜ'de mescide giden öğrencilere saldırı VİDEO

  ODTÜ'de mescide giden öğrencilere saldırı

  YÖK ten ODTÜ rektörüne uyarı #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir