Petrol
89.24
0.43%
Euro
18.3477
0.66%
Dolar
18.5807
0.16%
Altın
1.019
0.56%
Borsa
3404
0.00%
Bitcoin
372.981
3.61%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 17 C
  ODTÜ'de Kobani olayları

  ODTÜ'de Kobani olayları

  ODTÜ'de bir grup Kobani'deki gelişmeleri protesto etmek amacıyla eylem yaptı, polis eyleme müdahale etti.
  • 09.10.2014 - 13:55

  ODTÜ de Kobani olayları #1

  Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde toplanan bir grup Kobani’de yaşanan durumu protesto etmek için yürüyüşe geçti.

  ODTÜ merkez kapısından çıkarak AK Parti Genel Merkezi’ne yönelen grup, burada bir basın açıklaması yapmak istedi. Ancak, polis ekipleri öğrencilerin üniversiteden çıkışlarına izin vermedi.

  ODTÜ'lüler polisle böyle çatıştı

  ODTÜ'de Kobani olayları İZLE

  Bunun üzerine öğrenciler, polise taş, şişe, havai fişek atmaya başladı. Güvenlik güçleri de TOMA’lardan tazikli su sıkarak grubu dağıtmaya çalıştı. Öğrencilerin arasına marjinal grupların da dahil olması üzerine polise molotof kokteylleri atılmaya başlandı.

  ODTÜ de Kobani olayları #2

  ODTÜ de Kobani olayları #3

  MOLOTOFA PLASTİK MERMİYLE KARŞILIK

  ODTÜ’de okuyan diğer öğrenciler ve basın mensupları da atılan cisimler nedeniyle zor anlar yaşadı. Öğrencilerin orman içerisine kadar girmesi ve polise buradan taş ve molotof atması üzerine güvenlik güçleri de plastik mermilerle karşılık verdi.

  Üniversite kampüsunun merkez girişine barikatlar kurarak kapatan öğrenciler, uzun süre geçişe izin vermedi. Öğrenciler yaklaşık iki buçuk saatlik eylemlerinin ardından kampus içerisine doğru çekildi.

  ODTÜ de Kobani olayları #4

  ODTÜ de Kobani olayları #5

  İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ'NDE 28 GÖZALTI

  Öte yandan İstanbul Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi girişinde yaşanan gerginlik sırasında polise saldırıda bulundukları iddia edilen 28 öğrenci gözaltına alındı.

  Fakülte girişinde IŞİD karşıtı eylem yapan grupla, farklı görüşlü öğrenciler arasında gerginlik yaşandı. Öğrenciler, olaya müdahale etmek isteyen polislere, taş ve sert cisimler attı. Öğrenciler arasında yaşanan gerginlikte bıçakla yaralanan bir kişinin Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldığı öğrenildi.

  ODTÜ de Kobani olayları #6

  ODTÜ de Kobani olayları #7

  ANKARA ÜNİVERSİTESİ DE KARIŞTI

  Ankara Üniversitesi Cebeci Yerleşkesinde IŞID'ın Kobani'ye saldırılarını protesto etmek için yolu trafiğe kapatan gruba polis ekipleri müdahale etti. Üniversiteye giren çevik kuvvet ekipleri çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.

  YOLU TRAFİĞE KAPATTILAR

  Cemal Gürsel Caddesini trafiğe kapatan protestoculara polis ekipleri, tazyikli su ile müdahale etti. Eylemciler müdahalenin ardından yerleşke içerisine kaçtı.

  ODTÜ de Kobani olayları #8

  POLİSE ATILAN TAŞLA YOLDAN GEÇEN BİR KİŞİ YARALANDI

  Polisin müdahalesine eylemciler taşlarla karşılık verdi. Yoldan geçen bir vatandaş atılan taşla yaralandı. Müdahalenin çevik kuvvet polisleri fakülte yerleşkesine girdi. Çok sayıda kişi polisler tarafından gözaltına alınarak Ankara Emniyet Müdürlüğüne götürdü.

  ODTÜ de Kobani olayları #9

  ODTÜ de Kobani olayları #10

  ODTÜ de Kobani olayları #11


  Görüş Bildir