Dolar
7.893
0.1815%
Euro
9.3266
0.5509%
Altın
1904.62
0.0383%
Borsa
1203.69
-0.1393%
G. Altın
483.23
0.1909%
Bitcoin
94025.36
1.3779%
18ºC
İstanbul
Sağanak yağış 18 C
  ODTÜ'de teröre karşı protesto

  ODTÜ'de teröre karşı protesto

  Ellerinde Türk bayrakları ile toplanan bir grup ODTÜ'lü öğrenci, terör örgütü PKK'nın İstanbul'daki bombalı saldırısını protesto etti.
  • AA
  • 16.12.2016 - 19:41

  ODTÜ Yerleşkesi ana girişinde bulunan Bilim Ağacı önünde, ellerinde Türk bayrakları ile toplanan bir grup ODTÜ'lü öğrenci, "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Bu millet sizinle gurur duyuyor" şeklinde slogan attı.

  BİRLİK BERABERLİK MESAJI

  Grup adına açıklama yapan ODTÜ öğrencisi Ahmet Özdemir, hain terör saldırısında milletini korumak için kendi canlarını bombalara kahramanca siper eden şehit polisleri rahmetle andıklarını ifade ederek, "Bizler, ODTÜ'lü öğrenciler devletimizin milletimizle bütünleştiği noktadayız. Küresel güçler ve bölgedeki oyunlarını kurguladıkları maşalar tarafından ülkemize yapılan sistematik saldırılar, bizi birlik ve beraberliğimizden koparamayacaktır." diye konuştu.

  ODTÜ de teröre karşı protesto #1

  Özdemir, "Sayın Cumhurbaşkanımızın da davet ettiği üzere millet olma bilinci paydasında milli seferberlik veya başka sıfatlarla adlandırabileceğimiz bu bütünleşmeyi millet olarak korumanın ve ilerletmenin önemini tekrar tekrar vurgulamak istiyoruz." dedi.

  ODTÜ de teröre karşı protesto #2

  "ODTLÜ'LÜ ÖĞRENCİLER TERÖR SEVİCİ DEĞİLDİR"

  "ODTÜ'lü öğrenciler terör sevici değildir, devlet düşmanı değildir. ODTÜ'lü öğrenciler emperyalist güçlerin oyunlarına gelecek kadar gaflet ve hıyanet içerisinde asla olmayacaktır." ifadelerini kullanan Özdemir, ODTÜ'lü öğrenciler olarak, polise ve askere yapılan tüm saldırıları kınadıklarını, millet ve devletle aynı safta yer aldıklarını vurgulamak istediklerini kaydetti.

  ODTÜ de teröre karşı protesto #3

  POLİSLERE KARANFİL DAĞITTILAR

  Açıklamanın ardından üniversite girişinde görev yapan polislere karanfiller dağıtılarak, başsağlığı dileğinde bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

  ODTÜ de teröre karşı protesto #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir