Petrol
87.71
-0.39%
Euro
17.9919
-0.15%
Dolar
18.5292
0.06%
Altın
985.96
-0.16%
Borsa
3198
0.00%
Bitcoin
366.204
4.40%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 19 C

  Öğretmen koronavirüs aşı randevusu nasıl alınır? Aşı randevusu alma ekranı..

  Yüz yüze eğitim sürecine geçişle birlikte, öğretmenlerin öncelikli olarak aşılanma süreci başladı. İlk aşıyı Bakan Ziya Selçuk oldu. Peki öğretmenler ne zaman aşı olacak, aşı randevusu nasıl alınır?
  • Haber Merkezi
  • 24.02.2021 - 11:25
  • Güncelleme : 24.02.2021 - 11:29
  Öğretmen koronavirüs aşı randevusu nasıl alınır? Aşı randevusu alma ekranı..

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitim öncesi öğretmenler için aşı sürecinin şubatın son haftasında başlayacağını duyurmuştu. Öğretmenlere ilk doz aşı uygulaması bugün Çorum'da Arifegazili İlkokulu'nda başladı.

  1 Mart itibariyle kademeli olarak yüz yüze eğitime geçiş planlandı. Bu nedenle öğretmenlerin aşı uygulamaları da merak konusu oldu.

  Öğretmenler ne zaman aşı olacak, aşı randevusu nasıl alınır? Soruları araştırılıyor. İşte öğretmenlerin aşı randevusu almak için yapması gerekenler..

  ÖĞRETMENLER NE ZAMAN AŞI OLACAK?

  Okulların açılışı için önemli konulardan birinin de öğretmenlerin aşısı olduğunu ifade eden Selçuk, "Hepiniz gibi bizim de bu tedbirler içinde son derece önemli bulduğumuz bir konu da öğretmenlerimize aşı uygulaması. Yüz yüze eğitime giren öğretmenler ön sırada olmak üzere listeler Sağlık Bakanlığı'na iletildi. Bu listeler randevu sistemine işlenmeye başlandı. Şubat'ın son haftası öğretmenlerimizin ilk doz aşılarının yapılmasına başlanacak." dedi.

  Öğretmen koronavirüs aşı randevusu nasıl alınır? Aşı randevusu alma ekranı.. #1

  ÖĞRETMENLER İÇİN KORONAVİRÜS AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR?

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmenlere aşılamanın başladığını belirterek, 'Öğretmenlerimizle beraberiz. Öğretmenlerimizle beraber aşının ilk dozunu olduk' dedi.

  Aşı olduktan sonra açıklama yapan Bakan Selçuk, “Ben de öğretmenlerimizle beraber aşımın ilk dozunu vurdum. Öğretmenlerimiz, bugün okulda aşı oldu ancak daha sonraki süreçte ilgili sağlık kuruluşlarında aşılarını olacak. Aşı tedarik sürecine bağlı olarak Sağlık Bakanlığı planlama yapıyor. Biz de geçtiğimiz hafta kendilerine 1 milyon 359 bin okul çalışanımızın listesini ilettik. Tüm vatandaşlarımız gibi randevu alıp, o randevuya bağlı olarak aşılarını yaptırabilecekler. ifadelerini kullandı.

  AŞI RANDEVUSU ADIMLARI

  Koronavirüs aşısı için Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden https://www.mhrs.gov.tr/ veya ALO 182’den randevu alınarak başvuru yapılabilecek.

  MHRS Web’den randevu almak için; Daha önceden üyelik kaydınız yok ise “Randevu Al” butonuna tıkladıktan sonra gelen ekrandan “Üye Ol” seçeneğini tıklayarak üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Eğer üyeliğiniz mevcut ise kimlik numaranız ve şifrenizle istediğiniz hastane ve hekimi seçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz.

  Öğretmen koronavirüs aşı randevusu nasıl alınır? Aşı randevusu alma ekranı.. #2

  Öğretmen koronavirüs aşı randevusu nasıl alınır? Aşı randevusu alma ekranı.. #3

  MHRS KOORNAVİRÜS AŞI RANDEVUSU EKRANI


  Görüş Bildir