Petrol
111.47
0.31%
Euro
17.5602
0.52%
Dolar
16.4097
0.28%
Altın
974.65
-0.01%
Borsa
243
0.00%
Bitcoin
481.398
-1.40%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C

  Okullarda OHAL tedbirleri

  Milli Eğitim Bakanlığı, FETÖ/PDY'nin darbe girişiminin ardından illere "okullarda güvenlik önlemlerini" içeren bir genelge gönderdi.
  • 29.07.2016 - 11:59
  Okullarda OHAL tedbirleri

  OKAL

  Milli Eğitim Bakanlığı, FETÖ'nün darbe girişimiyle birlikte başta okullar olmak üzere tüm birimlerinde güvenlik tedbirlerinin olağanüstü seviyeye çıkarılmasını kararlaştırdı.

  YENİ TEDBİRLER

  Konuyla ilgili illere "Emniyet ve Güvenlik Tedbirleri" konulu bir genelge gönderen MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, yeni eğitim öğretim yılıyla birlikte okullarda alınacak yeni tedbirleri açıkladı.

  OKULLARDAN BELGE SIZMAYACAK

  Buna göre mesai saatleri dışında öğretmenler okul binasına izinle girebilecek. Okula tamire gelen tesisatçının alet çantası aranacak ve tamirciye okuldan bir personel eşlik edecek. Habertürk'ün haberine göre; güvenlik önlemlerinin okullardan belge sızdırmayı önlemeye yönelik olduğu belirtildi.

  Genelgeye göre alınacak bazı önlemler şöyle:

  -Gizli ve gizlilik dereceli birim ve kısımlarda çalışan personel hakkında, "güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması" yapılacak.

  -Okul bahçesine hiçbir surette araç alınmayacak. Öğrenci servis araçlarına ayrılan alan dışında park yapılmayacak.

  -Çalışma saatleri dışında herhangi bir sebeple okula girmek isteyen personel, birim amirlerine veya güvenlikten sorumlu birime önceden bildirecek.

  -Giriş-çıkışlar kayıt altına alınacak.

  -Okula veya herhangi bir bakanlık birimine elektrik, su, havagazı ve kalorifer bakım-onarımı gibi amaçlarla gelen kişilerin tamir takımları, taşıdığı çanta ve torbaları girişte kontrol edilecek.

  -Onarım süresince kontrol amacıyla bu kişilerin yanında refakatçi bir personel olacak.

  -Okul bina ve eklentilerinin etrafı duvar ve tel örgü gibi engellerle çevrilecek.

  -Belirli noktalara güvenlik kulübesi yapılacak.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir