Petrol
110.56
-0.89%
Euro
16.26
0.91%
Dolar
15.58
0.65%
Altın
914.72
-0.76%
Borsa
2422
0.13%
Bitcoin
471.163
-0.91%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C

  Ömer Çelik: PKK tipik iftira taktiğini uyguluyor

  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 'Türkiye'nin Suriyeli Hristiyanların yaşadığı bir mahalleyi vurduğu' iddiasıyla terör örgütünün, klasik kara propagandayı sürdürdüğünü söyledi.
  • DHA
  • 10.10.2019 - 08:33
  • Güncelleme : 10.10.2019 - 08:33
  Ömer Çelik: PKK tipik iftira taktiğini uyguluyor

  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, HDP'nin kara propagandaya ve yalan haber üretmeye devam ettiğini ve "Türkiye'nin Suriyeli Hristiyanların yaşadığı bir mahalleyi vurduğu" iddiasında bulunduğunu belirtti.

  "TİPİK BİR PKK TAKTİĞİ"

  Söz konusu mahallenin Türkiye'nin harekat ve operasyon bölgesinin dışında olduğunu vurgulayan Çelik, "Tipik bir PKK taktiğidir bu. Batı kamuoyunu etkilemek için özel hedef seçerler ve Türkiye'nin üstüne atmaya çalışırlar. Türkiye'nin operasyon bölgesinin dışında Hristiyanların yaşadığı bu mahallenin PKK/YPG/PYD unsurları tarafından hedef alındığı açıktır. PKK/YPG/PYD'nin karanlık operasyonlarının propagandası eş zamanlı olarak HDP tarafından yapılıyor. TSK, sivillerin korunması konusunda dünyanın en hassas ordusudur. Sivilleri katletmek PKK'nın sicilidir." dedi.

  Ömer Çelik: PKK tipik iftira taktiğini uyguluyor #1

  "HERKES TERÖR ZULMÜNDEN KURTULACAK"

  Kim ne derse desin operasyon bölgesindeki tüm mazlumların koruyucusunun Türkiye olduğunu vurgulayan Çelik, Müslümanlar gibi Hristiyanların da terör zulmünden Türkiye sayesinde kurtulacağını belirtti.

  Türkiye'nin tüm dini grupların güvenliğini sağlayacağının altını çizen Çelik, "Suriye'de YPG/PYD'nin zulmettiği tüm kardeşlerimiz gibi Kürt kardeşlerimizin zulümden kurtuluşu da TSK'nın terörle mücadelesi sayesinde olacaktır. Barış Pınarları, tüm etnik ve dini grupları terör örgütlerinin zulmünden kurtaracaktır." ifadelerini kullandı.

  Ömer Çelik: PKK tipik iftira taktiğini uyguluyor #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir