Euro
10.3898
0.78%
Dolar
8.8684
1.22%
Altın
497.8
1.4%
Borsa
1.379
-1.63%
Bitcoin
365.791
-4.11%
19ºC
İstanbul
Güneşli 19 C

  Onlarca ceset kıyıya vurdu

  Libya'da Akdeniz üzerinden Avrupa’ya geçmeye çalışırken boğularak öldüğü düşünülen onlarca kişinin cesedi sahilde bulundu.
  • 18.08.2015 - 09:40
  Onlarca ceset kıyıya vurdu

  Akdeniz üzerinden Avrupa’ya geçmeye çalışırken boğularak öldüğü belirlenen cesetler yine bir dramı ortaya çıkardı. Libya'da sahile vuran cesetlerin göçmenlere ait olduğu düşünülüyor.

  Onlarca ceset kıyıya vurdu #1

  CESETLERİ KIZIL HAÇ GÖNÜLLÜLERİ TOPLUYOR

  Daily Mail'in haberine göre; Libya’nın batısında, Tunus sınırını yakınlarındaki Zuvare kentinde onlarca cesedin aynı gün kıyıya vurduğu belirlendi. İtalya ile Libya arasındaki Sicilya Kanalı’ndan Avrupa'ya geçmeye çalıştıkları düşünülen göçmenlerin cesetleriniyse Kızıl Haç Topluluğu'ndan gönüllüler topluyor.

  Onlarca ceset kıyıya vurdu #2

  Trajik gerçeklerden biri de cesetlerin bedeninin paramparça olarak kıyıya vurması. Bazılarınınsa sadece kemikleri kalmış halde bulunuyorlar.

  BU İLK DEĞİL

  Kızıl Haç’ın sağlık birimi sorumlusu Taha Sultan, bunun ilk olmadığını açıklarken geçen yıl yüzlerce cesedin kıyıya vurduğunu ifade etti.

  Onlarca ceset kıyıya vurdu #3

  BU TARZ ŞEYLER LİBYA'DA HER ZAMAN YAŞANIYOR

  Taha Sultan: “Bir yılı aşkın bir süredir batı kıyılarında bununla mücadele ediyoruz. Her gün oluyor. Böyle şeyler Libya’da her zaman yaşanıyor” dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir