Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
488.662
-7.62%
2ºC
İstanbul
Hafif kar 2 C

  Osman Kavala'nın gözaltına alınma nedeni

  İşadamı Osman Kavala'nın, FETÖ irtibatlı ABD Başkonsolosluk çalışanı Metin Topuz'la aynı soruşturmadan gözaltına alındığı ortaya çıktı.
  • Detay Haber
  • 24.10.2017 - 05:24
  Osman Kavala'nın gözaltına alınma nedeni

  Sabah gazetesi Özel İstihbarat Müdürü Abdurrahman Şimşek ve İstihbarat Şefi Nazif Karaman, A Haber'de Osman Kavala ile ilgili dikkat çeken bilgiler verdi.

  METİN TOPUZ'LA AYNI SORUŞTURMADAN GÖZALTINDA

  Karaman, "Geçtiğimiz hafta İstanbul'da gözaltına alınan Kızıl Soros lakaplı Osman Kavala'nın FETÖ'cülerle irtibatlı ABD Başkonsolosluk çalışanı Metin Topuz'la aynı soruşturmadan gözaltına alındı." dedi.

  Topuz, 17-25 Aralık kumpasını gerçekleştiren polis müdürleri ve firari savcı Zekeriya Öz ile yoğun irtibatı tespit edilince tutuklanmıştı. Aynı zamanda ABD ile FETÖ arasındaki koordinasyonu da sağlayan Topuz'un, darbe girişimlerinde örgüt mensuplarıyla yoğun telefon görüşmesi gerçekleştirdiği anlaşılmıştı.

  Osman Kavala'nın gözaltına alınma nedeni VİDEO

  Osman Kavala nın gözaltına alınma nedeni #1

  "GEZİ'NİN FİNANSÖRÜ" İNCELEMESİ

  Kavala'nın 15 Temmuz öncesinde bazı toplantılara katıldığı ve Gezi öncesinde bazı gruplara para transferi yaptığına dair incelemeler de devam ediyor.

  KAOS PLANLARININ ARKASINDA HEP O VAR

  2013 yılında gerçekleştirilen Gezi olaylarında adı gündeme gelen iş adamı Osman Kavala F-16 uçaklarını modernize eden kişi olarak gündeme gelmiş, aynı zamanda HDP'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için kullandığı 'Seni Başkan yaptırmayacağız' sloganını üreten kişi olmuştu.

  Osman Kavala nın gözaltına alınma nedeni #2

  Kavala'nın adı Birgün Gazetesi'ni finanse eden iş adamı olarak ve İmralı Tutanakları'nın sızdırılması olayında da gündeme gelmişti. HDP'li Sırrı Süreyya Önder, Kavala'nın selamını İmralı'daki PKK elebaşı Abdullah Öcalan'a ilettiği ortaya çıkmıştı.

  Osman Kavala nın gözaltına alınma nedeni #3

  Osman Kavala nın gözaltına alınma nedeni #4

  Osman Kavala nın gözaltına alınma nedeni #5


  Görüş Bildir