Petrol
87.72
-0.37%
Euro
17.9905
-0.16%
Dolar
18.5278
0.05%
Altın
985.04
-0.25%
Borsa
3198
0.00%
Bitcoin
365.697
4.30%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 19 C
  ÖSO Peşmergeden önce Kobani'ye ulaştı İZLE

  ÖSO Peşmergeden önce Kobani'ye ulaştı İZLE

  Çatışmaların 46 gündür sürdüğü Suriye'nin Kobani kentine, Irak Bölgesel Kürt yönetimi tarafından gönderilen Peşmergelerden önce Özgür Suriye Ordusu mensupları girdi.
  • 30.10.2014 - 10:50

  ÖSO Peşmergeden önce Kobani ye ulaştı İZLE #1

  Peşmergelerin girmesi beklenen Kobani'ye önce Öncüpınar bölgesinden Türkiye'ye geçtikleri belirtilen Özgür Suriye Ordusu mensupları ulaştı.

  Dün sabah erken saatlerden itibaren sınırın sıfır noktasında bulunan ve güvenlik gerekçesiyle uzun süredir boşaltılmış olan Mürşitpınar Mahallesi'ndeki ağaçlıklı bir alandan 10 ve 12 kişilik gruplar halinde Özgür Suriye Ordusu mensupları çıktı.

  ÖSO Peşmergeden önce Kobani'ye ulaştı İZLE

  ÖSO Peşmergeden önce Kobani ye ulaştı İZLE #2

  ÖSO Peşmergeden önce Kobani ye ulaştı İZLE #3

  Sırtlarında çantaları olan değişik yaşlardaki ÖSO mensupları, sınırdan geçerek Suriye tarafına gitti. ÖSO mensuplarının sınırı geçişi sırasında IŞİD militanlarının kendilerini görmesine engel olmak için eğilerek ve koşarak sınır hattına gittikleri görüldü.

  Bu arada sınır hattında ÖSO militanlarının üzerinde doçka bulunan kamyonetlerle Kobani'de YPG kontrolündeki batı bölgesine gittiği de dikkat çekti. ÖSO mensuplarının yurda hangi noktadan girdiği ise öğrenilemedi.

  ÖSO Peşmergeden önce Kobani ye ulaştı İZLE #4

  PEŞMERGE ŞOV YAPTI

  Öte yandan Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY), Suriye'nin Kobani kentine gönderdiği ağır silahlı peşmergelerin konvoyu hareket ettiği Erbil'den Suruç'a 48 saat sonra ulaştı. Peşmerge güçlerine, geçişleri sırasında yol kenarında bulunan insanlar sevgi gösterisinde bulunurken, Peşmergelerin karşılık vermesi bu transferi şova dönüştürdü.

  ÖSO Peşmergeden önce Kobani ye ulaştı İZLE #5


  Görüş Bildir