Dolar
7.8427
-0.2949%
Euro
9.3012
0.015%
Altın
1918.63
0.6531%
Borsa
1219.33
0.7369%
G. Altın
483.373
0.2343%
Bitcoin
96347.51
2.6053%
21ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 21 C
  Özel Harekat için sınav giriş belgeleri açıklandı

  Özel Harekat için sınav giriş belgeleri açıklandı

  Başvurusu kabul edilen adaylar 19 Aralık Pazartesi günü mülakata tabii tutulacak. PÖH'ler için eğitim parkuru hazır.
  • 13.12.2016 - 09:35

  Özel Harekat için sınav giriş belgeleri açıklandı #1

  Özel harekat başvuru sonuçları için polis adayları büyük bir heyecanla sonuçların açıklanmasını bekliyorlar. Polis Akademisi tarafından 10 bin özel harekat polisi alımının yapılacağını duyan yüzbinlerce kişi başvurulara akın etmişti.

  Yapılan özel harekat polisliği başvurularının ardından adaylar hem sonuçları bekliyorlar hem de mülakat tarihinin hangi güne denk geldiğini merak ediyorlardı.

  ADAY GİRİŞ BELGELERİ AÇIKLANDI

  SON DAKİKA: Toplam 285 bin adayın müracaat ettiği ve uzun süredir bekleyiş içerisinde bulunduğu polis özel harekat başvuru sonuçları, bugün akademinin İnternet sitesi üzerinden adayların erişimine açıldı.

  19.DÖNEM SINAV GİRİŞ BELGESİ (MÜRACAAT KABUL, ÖN SAĞLIK KONTROLÜ VE FİZİKİ YETERLİLİK SINAVI) SINAVI ADAY SINAV GİRİŞ BELGESİ ALMA SİSTEMİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

  MÜLAKAT 19 ARALIK'TA

  İHA muhabirine açıklama yapan Şube Müdürü Recep Korhan Gürel, 10 bin özel harekat polisi alımı mülakatlarının 19 Aralık'ta yapılacağını duyurdu.

  280 BİN BAŞVURU VAR, 10 BİNİ ALINACAK

  Konuyla alakalı detaylı açıklama yapan Gürel, "Polis Akademisi'nin internet üzeriden açtığı başvurular tamamlandı. Yaklaşık 280 bin tane, 18 yaşını bitirmiş, Türk vatandaşı bunlara müracaat ettiler. Önümüzdeki süreçte, 19 Aralık olarak tahmin ediyoruz, spormülakatları, sağlık kurulu raporları ve daha sonrasında sözlü mülakatlarla süreç başlayacak. Eğitimleri de inşallah 2017'nin ilk aylarında Türkiye'nin değişik illerinde Polis Akademisi'nin belirleyeceği okullarda, eğitici kadrosunu biz vereceğiz, bu şekilde eğitimlere başlayacağız" ifadelerini kullandı.

  ADAYLARIN ALACAĞI EĞİTİM PROGRAMLARI BELLİ OLDU

  Eğitim programlarının toplamda 6 ay süreceğini ifade eden Gürel, "Tabi polislik temel eğitimlerini de POMEM okullarında alacaklar. Bu eğitimleri aldıktan sonra bizim temel olarak tabanca, kısa namlulu silahlar, uzun namlulu silahlar, keskin nişancı tüfekleri; haritacılık, meskun mahal operasyonları, bina operasyonları, ilk yardım kursları bunlarla beraber yoğurduğumuz yaklaşık 24 hafta sürecek bir eğitim programı hazırladık. Bu eğitimlerle inşallah arkadaşlarımızı yeterli düzeye getirip, 1. Bölge illerimizle beraber çalışacağız" diye konuştu.

  9 AŞAMALI YETERLİLİK PARKURU ŞEMASI

  Özel Harekat için sınav giriş belgeleri açıklandı #2

  ADAYLAR ÜÇ KOMİSYONDAN GEÇECEK

  Adaylar Özel Harekat birimlerinde istihdam edilmek üzere POMEM sınavlarına girmeden önce ön sağlık komisyonu tarafından ön sağlık kontrolünden geçirilir.

  Giriş sınavları, fiziki yeterlilik sınavı ve mülakat sınavı şeklinde yapılır. İnternet üzerinden ilan edilen yer ve tarihte adayların şahsen başvuruları (evrak teslimi) ön sağlık kontrolü, fiziki yeterlilik sınavı ve mülakat sınavı yapılacak.

  Görüş Bildir