Petrol
94.66
0.57%
Euro
18.2413
-0.72%
Dolar
17.9122
0.02%
Altın
1.022
-0.85%
Borsa
275
0.00%
Bitcoin
413.781
-0.57%
29ºC
İstanbul
Çok bulutlu 29 C

  Özgecan'ın katillerinin alacağı en ağır ceza belli oldu

  Özgecan'ın katilleri üzerinden başlatılan ''İdam'' ve ''Hadım'' tartışmaları sürerken zanlıların alacağı en ağır ceza da belli oldu.
  • 16.02.2015 - 08:51
  Özgecan'ın katillerinin alacağı en ağır ceza belli oldu

  vergi.jpg

  Mersin'in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ı vahşice öldürdükleri iddiasıyla adliyeye sevk edilen 3 zanlı tutuklandı. Mahkemeye çıkartılan zanlılardan Ahmet Suphi Altındöken "canavarca hisle öldürme", Necmettin Altındöken ile Fatih Gökçe ise "suça iştirak, yardım ve yataklık" suçlarından tutuklandı. Tüm Türkiye'yi ayağa kaldıran bu cinayet sonrası ''İdam geri gelsin'' diyenler de oldu, hadım isteyenler de... Peki normal şartlarda bu tarz bir durumda zanlıların alacağı en ağır ceza ne?

  Özgecan ın katillerinin alacağı en ağır ceza belli oldu #2(Özgecan'ı vahşice katleden katil zanlısı Suphi Altındöken)

  Özgecan'ın katil zanlıları tutuklandı Video

  "CEZASI AĞIRLAŞTIRILMIŞ ÖMÜR BOYU HAPİS"

  Özgecan Aslan'ın öğrenim gördüğü Çağ Üniversitesi'nin Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yücel Ertekin, yargılama süreciyle ilgili şu değerlendirmeyi yaparak zanlıların alabileceği en ağır cezayı açıkladı...

  Özgecan ın katillerinin alacağı en ağır ceza belli oldu #3(Özgecan'ın yakılmasına yardım eden Baba Necmettin Altındöken)

  Özgecan ın katillerinin alacağı en ağır ceza belli oldu #4(Suç ortağı 20 yaşındaki Fatih Gökçe)

  "Zanlı 'hunharca hislerle öldürme' ile yargılanacak. Cezası ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasıdır. Hukukumuzdaki en ağır ceza budur. Ağırlaştırılmış hapis cezasının ömür boyu hapis cezasına göre en belirgin farkı, aflardan yararlanamayacak olmasıdır. Aftan yararlanabilmesi için 30-39 yıl hapis yatmış olması gerekir.

  TEK KİŞİLİK ODADA KALIR, SPOR VE İYİLEŞTİRME FAALİYETİNE KATILAMAZ

  Hükümlü, tek kişilik odada barındırılır. Spor ve iyileştirme faaliyetine katılamaz. Cezasının infazına, hiçbir surette ara verilemez."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir