Euro
15.2352
-0.24%
Dolar
13.4386
-0.25%
Altın
794.27
0.08%
Borsa
1972
-1.96%
Bitcoin
462.951
-6.57%
1ºC
İstanbul
Çok bulutlu 1 C

  Özkes: Peygamberimiz de düğüne giderdi

  CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, Yozgat Müftü Yardımcısı Nasuf Yaylagül’ü eleştirdi.
  • 25.08.2012 - 12:10
  Özkes: Peygamberimiz de düğüne giderdi

  Özkes: Peygamberimiz de düğüne giderdi #1

  CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, düğünlerde eşinin ve kızının oynamasına izin veren erkeklere “deyyus” diyen Yozgat Müftü Yardımcısı Nasuf Yaylagül’ü eleştirdi. Özkes, “Peygamber efendimiz de eşi Hz. Ayşe ile birlikte def çalınan düğünlere giderdi’’ dedi.

  Emekli müftü olan CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes , düğünlerde eşinin ve kızının oynamasına izin veren erkeklere “deyyus” diyen Yozgat Müftü Yardımcısı Nasuf Yaylagül’ü eleştirdi. Habertürk gazetesinde yer alan habere göre, CHP’nin Yozgat İl Teşkilatı’nı ziyaret ederek basın toplantısı yapan Özkes, Yozgat Müftü Yardımcısı Nasuf Yaylagül’ün, eşine, kızına düğünde oynama izni veren erkeklere yönelik ''deyyus'' nitelemesi yaptığı vaazında, haddi aşan sözler ettiğini belirtti.

  PEYGAMBERİMİZ DEF ÇALINAN ORTAMLARDA BULUNMUŞTUR

  Daha önce Yozgat’ın Sorgun İlçesi’nde görev yapmış emekli bir müftü olduğunu söyleyen Özkes, “Peygamber Efendimiz eşi Hz. Ayşe ile birlikte düğünlere katılmıştır. Düğünlerde şarkı söylenen, def çalınan ortamlarda Peygamberimiz bizzat bulunmuştur. Düğünlerde şarkı söylenmesine, def çalınmasına Peygamberimiz müsaade etmiştir” diye konuştu.


  Görüş Bildir