Euro
15.4350
0.05%
Dolar
13.5123
-0.05%
Altın
791.1360
0.19%
Borsa
2,097.25
1.17%
Bitcoin
581.142
-0.46%
6ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 6 C

  Papa, Fener Rum Patrikhanesi'ni ziyaret etti İZLE

  Ruhani lider Papa Franciscus, sabah saatlerinde Fener Rum Patrikhanesi'ne gelerek Ortodoks Kilisesi'nin kurucusu kabul edilen Aziz Andreas'ın anma ayinine katıldı.
  • 30.11.2014 - 11:35
  Papa, Fener Rum Patrikhanesi'ni ziyaret etti İZLE

  papa

  Vatikan Devlet Başkanı ve Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Franciscus, sabah saatlerinde Fener Rum Patrikhanesi'ne gelerek Ortodoks Kilisesi'nin kurucusu kabul edilen Aziz Andreas'ın her yıl 30 Kasım'da yapılan anma ayinine katıldı.

  GÜVENLİK KORİDORU OLUŞTURULDU

  Patrikhane’ye girerken çanlar çalındı, Papa Franciscus'u kapıda yetkililer karşıladı. Katolik lider daha sonra ayine katılmak için Aya Yorgi Patriklik Kilisesi'ne geçti. Fener Rum Patriği Bartholomeos’un yönettiği ayinden saatler önce patrikhane çevresinde güvenlik koridoru oluşturuldu.

  Papa, Fener Rum Patrikhanesi'ni ziyaret etti İZLE

  Papa, Fener Rum Patrikhanesi ni ziyaret etti İZLE #2

  FENER RUM PATRİKHANESİ'NE GELDİ

  Vatikan Temsilciliği'nden 09:20’de çıkan Papa Franciscus’u polis helikopteri de havadan takip etti. Konvoy, Harbiye, Taksim, Şişhane ve Unkapanı güzergâhını kullanarak Fener Rum Patrikhanesi'ne geldi. Patrikhanenin bulunduğu Sadık Ahmet Sokağı ve çevre bağlantı sokakları yaya ve araç girişine kapatıldı. Çok sayıda yerli ve yabancı basın kuruluşunun izlediği programda akredite edilen basın mensupları ve polislerin dışında sokağa girişlere izin verilmiyor.Papa, Fener Rum Patrikhanesi ni ziyaret etti İZLE #3

  Papa, Fener Rum Patrikhanesi ni ziyaret etti İZLE #4

  Papa, Fener Rum Patrikhanesi ni ziyaret etti İZLE #5

  Papa, Fener Rum Patrikhanesi ni ziyaret etti İZLE #6

  Papa, Fener Rum Patrikhanesi ni ziyaret etti İZLE #7


  Görüş Bildir