Petrol
88.14
0.42%
Euro
18.005
-0.08%
Dolar
18.5288
0.06%
Altın
986.64
-0.09%
Borsa
3198
0.00%
Bitcoin
363.117
4.80%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C
  Papa Franciscus Türkiye'ye geldi

  Papa Franciscus Türkiye'ye geldi

  Katolik dünyasının lideri Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus Türkiye'ye geldi.
  • 28.11.2014 - 13:32

  papa

  Katolik Hristiyanların ruhani lideri Papa Franciscus Türkiye'ye geldi. İlk olarak geliş yolunda gazetecilere konuşan Papa, Türkiye’nin, sınırındaki çok sayıda mülteciye ev sahipliği yaptığına dikkat çekerek, “Yaptığınız hizmetle, tüm dini ve insani aktiviteleri dünyaya ulaştırıyorsunuz. Teşekkür ederim” dedi.

  Papa Francisco Türkiye'ye geldi İZLE

  PAPA TÜRKİYE'DE

  Franciscus , Vatikan delegasyonuyla birlikte Alitalia’ya ait bir uçakla Roma Fiumicino Havalimanı’ndan yerel saatle 9.30 civarında hareket etti. Papa Franciscus ve beraberindeki heyeti taşıyan İtalya havayolları Alitalia’nın kendisine tahsis ettiği ve üzerinde Papalık arması bulunan özel uçak, saat 12.50'de Esenboğa Havalimanı'na indi. Karşılamada askeri kıta hazır bulundu.

  Papa Franciscus Türkiye'de -GALERİ

  Papa Franciscus Türkiye ye geldi #2

  Papa Franciscus Türkiye ye geldi #3

  ANITKABİR'DE DUA ETTİ

  Papa Franciscus , Türkiye ziyaretine ilk olarak Ankara'ya giderek başladı ve Anıtkabir'e giderek saygı duruşunda bulundu.

  Papa Anıtkabir’e kırmızı beyaz karanfillerle hazırlanmış ve üzerinde  İngilizce “Pope Francis” yazan çelengi bıraktıktan sonra geri geri giderek, yaklaşık bir dakika anıtmezar önünde bekleyip dua etti.

  Papa Franciscus Türkiye ye geldi #4

  Papa Franciscus Anıtkabir'de dua etti İZLE

  Papa Franciscus Türkiye ye geldi #5

  ANITKABİR MÜZESİ'Nİ GEZDİ

  Anıtkabir özel defterine yazan Papa, programında olmamasına rağmen Anıtkabir Müzesi'ni gezdi. Papa Francis, müzedeki bazı eserler hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

  Papa Franciscus Türkiye ye geldi #6

  ORTAK BASIN TOPLANTISI DÜZENLENECEK

  Papa Franciscus , Anıtkabir ziyaretinin ardından Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na geçecek. Daha sonra da Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ile görüşecek ve ardından ikili ortak basın toplantısı düzenleyecek.

  YARIN AYASOFYA'YI VE SULTANAHMET CAMİİ'Nİ ZİYARET EDECEK

  Yarın İstanbul'da Ayasofya Müzesi ve Sultanahmet Camii'ni gezecek olan Papa Francis, Şişli'deki Saint Esprit Katolik Kilisesi'ndeki ayine katılacak.

  Papa aynı gün Fener Rum Patrikhanesi'ni ziyaret edecek ve Patrik Bartholomeos ile özel bir görüşme yapacak.

  ORTAK DEKLARASYONA İMZA

  Papa Franciscus ve Patrik Bartholomeos daha sonra Aya Yorgi Patrikhane Kilisesi'nde dua edecek. Ayrıca, ziyaretinin son günü 30 Kasım'da tekrar Fener Rum Patrikhanesi'ne gidecek ve Bartholomeos ile ortak bir deklarasyona imza atacak.

  PAPA İÇİN 2 ÖZEL ARAÇ HAZIRLANDI

  Türkiye ziyareti için Fiat Albea marka bir araç isteyen Papa'nın bu talebi kabul görmedi. Türkiye Papa için havalimanında 2 özel araç hazır bekletti. İşte o araçlar.

  Papa Franciscus Türkiye ye geldi #7

  Papa Franciscus Türkiye ye geldi #8


  Görüş Bildir