Petrol
113.04
-0.67%
Euro
17.5309
-0.13%
Dolar
16.6496
-0.20%
Altın
975.28
-0.08%
Borsa
249
0.00%
Bitcoin
342.611
-1.46%
21ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 21 C
  Paris'te savaş; AVM'ler yağmalanıyor, olaylar büyüdü

  Paris'te savaş; AVM'ler yağmalanıyor, olaylar büyüdü

  Fransa'da akaryakıt zammına yönelik düzenlenen protestolar bugün zirveye çıktı. Polis şiddeti karşısında eylemcilere destek için Paris dışından gelenler var.
  • Detay Haber
  • 25.11.2018 - 14:10

  Bir uyarı da biz yapalım; Fransa'ya turistik gezi yapmak gibi bir niyetiniz varsa bu niyetinizi gözden geçirin zira Paris'te bildiğiniz bir savaş yaşanıyor.

  HÜKÜMET PROTESTOLARINA POLİS ŞİDDET KULLANARAK CEVAP VERDİ

  Fransa'da akaryakıt fiyatlarına yapılan zamların ardından Paris'te düzenlenen gösterilere polis sert müdahalede bulundu. Polisin sert müdahalesi, gösterileri, hükümet protestosundan çıkararak "devlet terörüne karşı birlik" yürüyüşlerine çevirdi.

  Paris te savaş; AVM ler yağmalanıyor, olaylar büyüdü #1

  Fransa'da polis göstericileri coplayarak dövdü ViDEO

  EYFEL KAPATILDI, SAHNE SARI YELEKLİLER'İN

  Şu sıralar Macron'a muhalif en büyük kitle olan ve 'Sarı Yelekliler' olarak anılan gruplar, kapatılan Eyfel Kulesi önünde sık sık Fransız milli marşını okuyor "Macron istifa, hırsız Macron" sloganları atıyor.

  Paris te savaş; AVM ler yağmalanıyor, olaylar büyüdü #2

  SOKAKLAR SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

  Dünyaca ünlü Champs-Elysees'te; turistik fotoğraflar çeken çiftler yerine, yol ortasında yakılan lastikler, demir çubuklar, polis copları ve yaralı göstericiler görmek artık daha mümkün. Öyle ki Eyfel Kulesi, caddeleri ateşe veren göstericiler nedeniyle turist ziyaretlerine kapatıldı.

  Paris te savaş; AVM ler yağmalanıyor, olaylar büyüdü #3

  Geçtiğimiz cumartesi başlayan protestoların ülke geneline yayılması bekleniyor. Çevre şehirlerden gelen göstericiler Sarı Yelekliler'le birlik oluyor, barikatlar kuruluyor, ateşler yakılıyor ve Fransa'da tarihin görüp görebileceği en büyük protestolarından biri organize ediliyor.

  Paris te savaş; AVM ler yağmalanıyor, olaylar büyüdü #4

  GEZİ OLAYLARINI ANDIRAN GÖRÜNTÜLER

  Türkiye'de Gezi olayları da bir ağaç protestosuyla başlamış, sonra Fransa'nın da içinde yer aldığı AB ülkelerince destek görerek 'hükümeti devirme' organizasyonuna bürünmüştü.

  Fransa, deyim yerindeyse kendi kazdığı kuyuya düşmek gibi bir görüntüyle karşı karşıya kalıyor.

  Paris te savaş; AVM ler yağmalanıyor, olaylar büyüdü #5

  Göstericiler dünya genelinde kitlesel destek arayışlarına girerek "Duran adam, piyano çalan adam, kırmızılı kadın" gibi eylemlerin propagandasını üstlenecek figürleri aramaya başladı bile.

  Paris te savaş; AVM ler yağmalanıyor, olaylar büyüdü #6


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir