Euro
10.3792
0.59%
Dolar
8.8851
0.77%
Altın
495.38
-0.16%
Borsa
1.384
-0.53%
Bitcoin
377.292
-1.75%
22ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 22 C
  Pervin Buldan'ın şehit dediği PKK'lı 16 yaşında çıktı

  Pervin Buldan'ın şehit dediği PKK'lı 16 yaşında çıktı

  Pervin Buldan geçtiğimiz hafta ölen PKK'lının cenazesine katıldı, "Şehidin cenazesindeyiz" diye not paylaştı..
  • Haber Merkezi
  • 26.08.2015 - 12:25

  HDP Milletvekili Pervin Buldan, Diyarbakır'da öldürülen PKK'lının ailesine taziye ziyaretinde bulunmuştu. Türkiye gazetesi yazarı Yıdıray Oğur, Pervin Buldan'ın "şehidimiz" diyerek cenaze evine gittiği PKK'lı Serhat Taylan'ın genç yaşına vurgu yaptı, HDP'li Buldan'a bir soru yöneltti..

  Pervin Buldan ın şehit dediği PKK lı 16 yaşında çıktı #1

  Arkasından yazılan onca söze rağmen yaşının henüz 16-17 yaşlarında olduğunu söyleyen Oğur, Pervin Buldan'a "Yaşını da sordunuz mu?" dedi.

  SERHAT'IN YAŞINI DA SORDUNUZ MU PERVİN HANIM?

  "Arkasından yazılan büyük laflara bakmayın. Yayınlanan fotoğraflarına bakılırsa daha bıyıkları yeni çıkan bir çocuk Soreşger arkadaş. Soreşger Kop kod adlı Serhat Taylan" diyen Oğur, Pervin Buldan'a bir soru yöneltti: Serhat’ın kaç yaşında olduğunu da sordunuz mu Pervin Hanım? Yaşı ile ilgili bir bilgi yok. 16 en fazla 17. Mutlaka en iyisini Pervin Hanım bilecektir."

  Geçenlerde “Lice'de şehit düşen Şoreşger'in anmasındayız" diye tweet attığına göre ailesinin arkasında Öcalan’ın fotosu olan bir masanın başına oturtulduğu o resmi anmada bir ara annesine Serhat kaç yaşındaydı diye sormuştur herhalde.

  Pervin Buldan ın şehit dediği PKK lı 16 yaşında çıktı #2

  DAĞA ÇIKAN PKK'LI 16 YAŞINDA BİR ÇOCUK

  Aldığı cevap karşısında ne düşündü acaba?
  Meclis’ine kendisiyle birlikte 80 vekil sokmuş bir hareket neden bir taraftan da o devletin üzerine 16 yaşındaki çocukları gönderip duruyor hâlâ diye de sormuş mudur?
  Bir evladın ne zor şartlarda büyütüldüğünü en iyi bilebilecek bir anne olarak mutlaka bunları içinden de olsa sorgulamıştır Pervin Hanım.

   

  Yazının devamı için tıklayın

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir