Petrol
111.4
0.25%
Euro
17.5186
0.28%
Dolar
16.3639
0.00%
Altın
970.07
-0.48%
Borsa
2418
-1.78%
Bitcoin
490.017
0.44%
17ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 17 C
  PKK BDP'lilerin yolunu kesti - Galeri

  PKK BDP'lilerin yolunu kesti - Galeri

  Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde PKK'lılar bu kez BDP'li milletvekillerinin yolunu kesti.
  • 17.08.2012 - 18:28

  PKK BDP lilerin yolunu kesti - Galeri #1

  Yaklaşık 50 aracın bulunduğu konvoyu durduran 1'i kadın 5 PKK'lı, yaklaşık yarım saat örgüt propagandası yaptı.

  Olay bugün saat 16.40'ta, Şemdinli İlçesi'ne 20 kilometre uzaklıktaki Bağlar Köyü yakınında meydana geldi. Sık sık yol kesen ve Şemdinli'ye büyük bir saldırı planlayan PKK 'lılara karşı güvenlik güçlerinin 23 Temmuz'da başlayıp 19 günde bitirdiği operasyonun gerçekleştirdiği bölgede inceleme yapmak üzere BDP milletvekilleri Şemdinli'ye geldi.

  HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

  VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!..

  50 ARAÇLIK KONVOYLA BÖLGEYE GİTTİLER

  BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak , partili milletvekilleri Ertuğrul Kürkçü, Sebahat Tuncel , Esat Canan, Adil Kurt, Nazmi Gür, Halil Aksoy, Hüsamettin Zenderlioğlu, Van bağımsız milletvekili Aysel Tuğluk, bugün 50 araçlık konvoyla, operasyonların yapıldığı bölgeyi gitti.

  Güvenlik güçlerinin en yoğun operasyonuna sahne olan Şemdinli'ye 20 kilometre uzaklıktaki Bağlar Köyü'nü ziyaret eden BDP'liler, daha sonra dönüşe geçti.

  1'İ KADIN 5 PKK'LI YOLLARINI KESTİ

  BDP'li milletvekillerinin bulunduğu konvoy, 1'i kadın 5 PKK'lı tarafından Şemdinli'ye 15 kilometre uzaklıktaki Güzelkaya Mezrası yakınlarında durduruldu. Araçlarda bulunan milletvekillerini ve diğer partilileri indiren PKK'lılar, yaklaşık yarım saat örgüt propagandası yaptı.

  "BÜYÜK KAYIP VERDİK"

  BDP milletvekillerine, "Biz sizin hangi amaçla bölgede bulunduğunuzu biliyoruz. Burada ciddi savaş var, bu görülmeli" diyen PKK'lılar, güvenlik güçlerine büyük kayıp verdirdiklerini ileri sürdü. BDP milletvekillerinin faaliyetlerini takip için konvoyda bulunan gazetecilere de PKK'lılar, propaganda faaliyetinin çekimini yapmalarını istedi ve "Bunları televizyonlarda gösterin, gazetelerde basın" dedi.

  Yaklaşık yarım saat örgüt propagandasının ardından PKK'lılar bölgeden uzaklaşırken, BDP'li milletvekilleri de Şemdinli'ye döndü.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir